VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Angelų kelias

Parsiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
31 km
10.5 val.
10
Maršruto danga
1% Asfaltas
1% Žvyrkelis
1% Miško kelias

Anykščiai – kur kelią angelai parodo....

Kviečiame aplankyti Angelų muziejų ir dar ne mažiau, kaip penkias kitas šiame lankstinuke pažymėtas Anykščių krašto vietas. Visur paprašykite apsilankymą patvirtinti spaudu ir Angelų muziejuje atsiimkite išskirtinę dovaną!

Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte.

Iš kurios pusės beatvyktumėte į Anykščius, Jus pasitiks miesto puošmena – neogotikinė Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Užkopę 33 metrus į aukščiausios Lietuvos bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę pamatysite nuostabią Anykščių apylinkių panoramą ir rasite Angelą, saugantį bažnyčios papėdėje įsikūrusio miesto gyventojų namus. Kūrinio autorė – stiklo dailininkė Justė Kamarauskaitė.

 

Rašytojos Bronės Buivydaitės memorialinis namas-muziejus

Ar pastebėjote priešais bažnyčią, tarp senų obelų, baltomis langinėmis šviečiantį žalią namą? Čia savo šeimos ir XX a. pradžios Anykščių gyvenimo istorijas talentingai papasakojo rašytoja Bronė Buivydaitė – Tyrų Duktė (1895–1984) beletrizuotų prisiminimų knygose „Pro vaikystės langą“ ir „Vargai vartus kilnoja“. Aplankykite istoriniuose namuose veikiantį B. Buivydaitės muziejų, suraskite skulptūrų ir senųjų lietuviškų gėlių sode skulptoriaus Osvaldo Neniškio kūrinį „Angelų vartai“.

 

„Coffee Hill“

Pasidairius po vaizdingas Anykščių apylinkes, smagu pasivaikščioti po miestą, malonioje aplinkoje išgerti puodelį kavos. Coffee Hill – tai vieta, kur galima susitikti su draugais ir pasimėgauti tik Anykščiuose ruošiama angeliško skonio kava!

 

Dainuvos nuotykių slėnis

Mėgstate aktyvias pramogas? Tiesiog nenustygstate vietoje? Jūsų laukia Dainuvos nuotykių slėnis: 6 skirtingo sudėtingumo trasos (13 m. aukščio), skrydis per Šventąją (300 m), „Big Swing“ sūpynės, dvi trasos vaikams (iki 140 cm ūgio) ir paslaptingas nuotykių angelas! 

 

Labirintų parkas

Labirintų parkas patiks ir mažam ir dideliam! Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Jūsų laukia skirtingi labirintai, vaikų žaidimo aikštelė, mini golfas bei kitos pramogos. Ar tiki magija, esi pasiruošęs išbandymams, nori pajusti naujų potyrių, galėtum vaikščioti ant lubų?

 

Viešbutis „Nykščio namai”

Pramogaudami tikriausiai išalkote? Ne bėda! Užsukite į restoraną „Nykščio namai”, kuris įsikūręs šalia „Laimės žiburio“. Senoviniais lietuviškais patiekalais garsėjantis restoranas maloniai kviečia Jus papietauti ar praleisti vakarą jaukioje aplinkoje, įvertinti tikrą bajorišką virtuvę. Skaniai ir sočiai pavalgę būtinai pasimėgaukite išskirtinio skonio desertu, kuriuo mielai pasilepintų net angelai!

 

„Cosmos“ paukščių takas

Veidrodžių kambarys nukels Jus į beribį kosmosą! Patirkite begalybės pojūtį, susipažinkite su žvaigždėmis iš arti. Suraskite NASA nuotrauką, kurioje užfiksuotas neįprastai švytintis ūkas „Sniego angelas“. Įspūdingasis ūkas švyti beveik už 2 tūkst. šviesmečių nuo Žemės, o jo skersmuo – keletas šviesmečių.

 

Rašytojo Jono Biliūno sodyba - muziejus

Kas gi tas Jonas Biliūnas, palikęs vos 28­-erių metų pėdsaką Lietuvos istorijoje, bet tapęs viena iš ryškiausių Anykščių krašto asmenybių? Apsilankę muziejuje geriau pažinsite žmogų, kurio dėka dažnas iš mūsų net ir po šimto metų nuo jo gyvento laiko daromės jautresni, geresni, atsakingesni... Trobos stancijoje išvysite Biliūnų giminės išsaugotą, šiluma spinduliuojantį šventą paveikslą, kuriame vaizduojami keturi angelai prie Kristaus.

 

Arklio muziejus

Kai būdami Niūronyse pajusite kepamos duonos kvapą, užsukite į Arklio muziejaus etnografines aukštaičių sodybas. XIX amžių menančios gryčių sienos alsuoja ramybe, kviečia atsisėsti, pamiršti mums įprastas technologijas, bėgantį laiką. Čia laikas sustoja. Čia virš stalo, kabančiam sode supasi gerosios namų dvasios, ramina iš senų paveikslų žvelgiančios šventųjų akys... 

 

Angelų muziejus

 Sakralinio meno centras Sėkmingai įveikę visą Angelų kelio maršrutą atvykote į Angelų muziejų! Čia Jus pasitinka gausybė profesionalių menininkų ir liaudies meistrų sukurtų angelų: linksmų, susimąsčiusių, saugančių. Tik čia rasite paslaptingą Angelų pašto dėžutę. Juk angelai išpildo visus norus… Turiningą viešnagę Anykščių krašte užbaigsite apžiūrėdami unikalią monsinjoro Alberto Talačkos dailės kūrinių kolekciją.

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė, skirta Lietuvos ir užsienio vartotojui susipažinti su Anykščių rajone esančiais reikšmingais ir unikaliais kultūros paveldo objektais bei žymiais žmonėmis. Norėdami išbandyti žaidimus parsisiųskite išmaniąją programėlę: