VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Angelų muziejus – Sakralinio meno centras

Muziejai

Kontaktai

Darbo laikas:
I 10:00 — 17:00
II 10:00 — 17:00
III 10:00 — 17:00
IV 10:00 — 17:00
V 10:00 — 17:00
VI 10:00 — 17:00
VII 10:00 — 17:00

2010 m. duris atvėrė pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriam savo sukauptą profesionalių menininkų sukurtų angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje per šimtą angelų: nutapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir kitokių, kviečiančių atvykti ir pamatyti juos.

Čia išvysite Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Leono Striogos ir Vlado Vildžiūno kūrinius, taip pat nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi Leonardo Gutausko, Aloyzo Stasiulevičiaus, Vytauto Igno, Jurgos Ivanauskaitės, Filomenos Linčiūtės, Jono Daniliausko darbai, lietuvių tautodailininkų darbai, lietuvių liaudies menas. Kolekcija nuolat pildoma meno kūrėjų, dailininkų dovanojamais angelais, plenerų darbais. Atvykite į Angelų muziejų, nes tik čia rasite paslaptingą Angelų pašto dėžutę, stebuklų angelą. Juk angelai išpildo visų norus.

Sakralinio meno centre saugoma ir eksponuojama ilgamečio Anykščių Šv. Mato bažnyčios klebono monsinjoro Alberto Talačkos dailės kūrinių kolekcija ir biblioteka. Monsinjoro dailės kūrinių kolekcijoje per 50 kūrinių, tarp jų – garsaus italų tapytojo Karlo Maračio (Carlo Maratti) darbas, nutapytas ant vario plokštės. Tai vienintelis šio dailininko darbas, esantis Lietuvos muziejuose! Kolekcijoje taip pat išvysite Johano Baptisto Lampio, Simono Čechavičiaus, Jono Rustemo, Antano Žmuidzinavičiaus, Kazio Šimonio, Česlovo Kontrimo, Vaidoto Žuko ir kt. tapybos darbus. Bibliotekoje – virš 4 tūkstančių vertingų knygų ir apie 400 rankraščių.

Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre vyksta edukaciniai užsiėmimai „Angelų burtai“, „Vitražo variacijos“, „Sapnų angelas“, „Aš – iliustratorius“, „Mūsų šventovė“ ir „Kalėdų prakartėlė“, „Kalėdiniai atvirukai“ (gruodžio mėnesį).

Angelų muziejaus–Sakralinio meno centro ekspozicijoje veikia audiogidas, kurį galima parsisiųsti į savo Android programinę įrangą palaikantį išmanųjį prietaisą arba pasinaudoti planšetiniu kompiuteriu (kreiptis į darbuotojus).

NEMOKAMAI MUZIEJŲ LANKO: Vaikai iki 7 m., vaikų namų auklėtiniai, Lietuvos resp. muziejininkai, gidai, tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, kultūros paveldo departamento darbuotojai, mokytojai, lydintys mokinių grupes, kuriose ne mažiau kaip 10 asmenų.

KAINOS: http://amenucentras.lt/info/

Pritaikyta neįgaliesiems.

Paslaugos

EDUKACINĖS PROGRAMOS:

„MŪSŲ ŠVENTOVĖ“

Visa žemė yra kupina paslėpto grožio. Poetė Gabriela Mistral yra pasakiusi, jog „grožis – tai Dievo šešėlis Visatoje“. Todėl ir žmogaus prigimtis nepaliaujamai ieško ryšio su savo Kūrėju. Ieškantis žmogus Dievo garbei pastatė įspūdingas šventoves ir išpuošė jas meno šedevrais.

Edukacinio užsiėmimo „Mūsų šventovė” metu dalyviai apžiūri aukščiausios Lietuvoje bažnyčios vidų ir išorę, apsilanko bokšto apžvalgos aikštelėje.Trumpai, bet intriguojančiai papasakojama apie Anykščių Šv. Mato bažnyčios architektūrą ir ją puošiančius meno kūrinius.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai suskirstomi į grupeles. Kiekvienai jų pateikiami jau paruošti knygos apie Anykščių bažnyčią puslapiai su paliktomis laisvomis vietomis iliustracijoms. Kiekvienai grupei reikalingas fotoaparatas arba išmanusis telefonas. Dalyviai nusifotografuoja knygos iliustravimui reikiamus vaizdus. Atrinktos nuotraukos atspausdinamos ir suklijuojamos į knygos puslapius. Lapai surišami į knygą. Knyga gali būti užbaigiama grupės nuotrauka prie bažnyčios. Dalyviai knygą peržiūri ir išsiveža. Programa skirta 5–12 klasių moksleiviams ir suaugusiems.

Rugsėjo – balandžio mėnesiais edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais – šeštadieniais, o gegužės – rugpjūčio mėnesiais pirmadieniais – penktadieniais (savaitgaliais nevyksta).

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 51447, mob. +370 630 08100 arba el. paštu angelumuziejus@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia (Vilniaus g. 8)

Kaina: Moksleiviams, studentams - 1,50 EUR.

Trukmė: ~1,5 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25 žm.

„VITRAŽO VARIACIJOS“

Kas, kaip ir žmogus, su saule gula, su saule kelia? Kam, kaip ir visai gamtai, taip reikalinga saulės šviesa? Atsakymus į šiuos klausimus ir daug kitų vitražo sukūrimo paslapčių sužinosite atvykę į mūsų edukacinį užsiėmimą “Vitražo variacijos”.

Vitražas – viena įstabiausių monumentaliosios dekoratyvinės dailės šakų. Skaidrus ryškiaspalvio stiklo spindesys, pro vitražą patenkančios įvairiaspalvės šviesos kuriami optiniai stebuklai, užburianti stiklo magija, alchemija, paslaptis… Nuolatinė šviesos ir spalvų metamorfozė. Vitražo menininkas – šviesos dailininkas, jis kuria spalvotos šviesos paveikslą, kuris erdvėje tampa lyg savotiška šviesos muzika.

Užsiėmimo metu sužinosite kuo skiriasi klasikinis ir storasienis vitražai, kokia vitražo paskirtis, kodėl reikėjo vitražų Anykščių bažnyčiai. Apžiūrėję Anykščių Šv. Mato bažnyčios vitražus, sukursite savo spalvines vitražo variacijas (technika įvairi). Galima rinktis vitražo dydį ir sudėtingumą, atsižvelgiant į amžių ir poreikius.

Rugsėjo – balandžio mėnesiais edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais – šeštadieniais, o gegužės – rugpjūčio mėnesiais pirmadieniais – penktadieniais (savaitgaliais nevyksta).

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 51447, mob. +370 630 08100 arba el. paštu angelumuziejus@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Angelų muziejus – Sakralinio meno centras (Vilniaus g. 11)

Kaina: Suaugusiems – 2 EUR; moksleiviams, studentams – 1,50 EUR.

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25 žm.

„ANGELŲ BURTAI“

„Kai aš žiūriu į dangų, mano žvilgsnis tampa žydras, kai einu žole – žalias. Viskas atsiranda iš stebėjimų. Mes viską gauname iš gamtos. Kai žvelgiu į vario raudonumu nusidažiusius grikių laukus, mano vaizduotėje išnyra raudonas angelas“.

Tautodailininkė Rimantė Butkuvė - Angelas – mistinė būtybė, dangiškų turtų ir Dievo sosto sargybinis, dailėje vaizduojamas kaip žmogus su sparnais. Angelai dažniausia piešiami gražūs, stiprūs ar taurūs. Užsiėmimo metu sužinoma kaip angelai skirstomi pagal hierarchiją, kokie jų simboliai ir atributika, globa ir reikšmė paveiksluose. Mes visi galėtume būti vienas kitam angelais. Mes visi galime tikėti šviesos pagalba. Svarbu paklausyti savo širdies, nes ji geriausiai jaučia angelą. Angelų tema labai subtili, o šis žodis – labai jautrus. Tai yra padėkos, dovanos išraiškos, grožį ir gerumą atspindintis žodis. Žmogus žmogui gali būti kaip angelas, kaip apsauga, gerų minčių nešėjas ir artimo širdies globėjas. Mielas pasveikinimas, parašytas ranka, kur kas brangesnis nei elektroninis atvirukas. Ypač jeigu jis pagamintas savo rankomis.

Praktinėje dalyje lankytojai naudodami įvairias priemones piešia, gamina angelų figūrėles, kuria originalius atvirukus, knygų skirtukus. Pratybos netradicinėje Angelų Muziejaus aplinkoje skatina kūrybingumą, meninę saviraišką, ugdo kruopštumą, susitelkimą, leidžia pajusti kūrybos džiaugsmą.

Naudojamos įvairios technikos ir priemonės: popieriaus karpinių klijavimas, piešimas ant popieriaus.

Rugsėjo – balandžio mėnesiais edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais – šeštadieniais, o gegužės – rugpjūčio mėnesiais pirmadieniais – penktadieniais (savaitgaliais nevyksta).

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 51447, mob. +370 630 08100 arba el. paštu angelumuziejus@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Angelų muziejus – Sakralinio meno centras (Vilniaus g. 11)

Kaina: Suaugusiems – 2 EUR; moksleiviams, studentams – 1,50 EUR.

Trukmė: ~1,5 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25 žm.

„KALĖDŲ PRAKARTĖLĖ“

Ar tikite tuo, jog pasaulyje egzistuoja Kalėdų dvasia?? Nors ji nematoma, rankomis negalima paliesti jos šilumos ir akimis pamatyti visų stebuklų, bet atvykę į Angelų muziejaus edukacinį užsiėmimą “Kalėdų prakartėlė” tikrai pajusite jos egzistavimą. Artėjant didžiausioms metų šventėms sunkiausia užduotis vaikams - laukti. Mes siūlome imtis veiklos ir patiems pasigaminti originalią Kalėdinę prakartėlę.

Pirmąsias prakartėles su tikrais gyvuliais ėmė kurti ankstyvieji krikščionys. Dar III a. jie per Kalėdas inscenizavo tvartelį Betliejaus oloje. Ilgus amžius ši tradicija buvo kartojama tik Betliejuje. Skulptūrinės prakartėlės pradėtos kurti tik po tūkstančio metų – XIII a. Romoje.

Prakartėlė mums byloja, kad ateinantį Kristų turime pasitikti čia ir dabar. Nušvitusi Kalėdų žvaigždė ragina mus sekti paskui Tą, kuris yra Kelias, Tiesa ir Gyvenimas. Laukiame šeimų ir moksleivių grupių, norinčių savo rankomis sukurti unikalią prakartėlę. Ji kartu su kūdikėliu ėdžiose leis pakviesti į savo namus Meilę ir Šviesą.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 51447, mob. +370 630 08100 arba el. paštu angelumuziejus@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Angelų muziejus – Sakralinio meno centras (Vilniaus g. 11)

Kaina: Suaugusiems – 2 EUR; moksleiviams, studentams 1,50 EUR.

Trukmė: ~1,5 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25 žm.

Tapyba ant vandens „EBRU“

Kviečiame išbandyti piešimą ant vandens (Ebru). Tai maloniai nuteikiantis, atpalaiduojantis nuo visų įkyrių minčių, paneriantis į tikrą meditaciją užsiėmimas ir smagiausia – tam nereikia jokių meninių sugebėjimų. Nepakartojamą piešinį galima sukurti vos per keletą minučių ir parsinešti jį namo! Laukiame visų, kurie su draugais, kolegomis ar šeima nori malonioje aplinkoje įdomiai praleisti laiką.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 54432; mob. +370 686 47096 arba el. paštu anyksciukoplycia@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Anykščių koplyčia – Pasaulio anykštėnų kūrybos centras (Vilniaus g. 36)

Kaina: 5 EUR / asm.

Trukmė: ~1,5 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 20 asmenų, nuo 7 metų amžiaus.

 

„AŠ – ILIUSTRATORIUS“

Smagu skaityti ir vartyti gerai iliustruotas knygas. Iliustracijos tave pagauna, užburia ir nukelia į neregėtus pasaulius, jos padeda mums geriau įsivaizduoti personažus. Iliustracijos tai tarsi rūbai su kuriais apsivilkusi pasaka keliauja pas vaikus. Kviečiame iliustruoti vaikų pasakų konkurso laureatų sukurtas pasakas apie Anykščius ir angelus. Išklausysite įgarsintą pasaką , „apvilksite“ ją savo sukurtomis iliustracijomis ir grįšite į namus su nauja knyga.

„SAPNŲ ANGELAS“

Ar kas nors naktimis saugo tavo sapnus? …O norėtum?

Tuomet keliauk pas mus į Angelų muziejų, išmok pynimo paslapčių ir iš veltinio bei įvairiaspalvių karoliukų ir virvelių susikurk savo Sapnų Sergėtoją, kuris naktimis ir saugos tavo sapnus.

Rugsėjo – balandžio mėnesiais edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais – šeštadieniais, o gegužės – rugpjūčio mėnesiais pirmadieniais – penktadieniais (savaitgaliais nevyksta).

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 51447, mob. +370 630 08100 arba el. paštu angelumuziejus@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Angelų muziejus – Sakralinio meno centras (Vilniaus g. 11)

Kaina: Suaugusiems – 2 EUR; moksleiviams, studentams – 1,50 EUR.

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25 žm.

 

„KALĖDINIAI ATVIRUKAI“

Nustebinkite artimuosius šiltu, jaukiu rankų darbo atviruku. Angelų muziejuje, naudojant įvairias grafikos technikas, sukursite unikalių atvirukų artėjančioms šventėms.

Rugsėjo – balandžio mėnesiais edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais – šeštadieniais, o gegužės – rugpjūčio mėnesiais pirmadieniais – penktadieniais (savaitgaliais nevyksta).

Būtina išankstinė registracija tel. (8 381) 51447, mob. +370 630 08100 arba el. paštu angelumuziejus@gmail.com

Užsiėmimo vieta: Angelų muziejus – Sakralinio meno centras (Vilniaus g. 11)

Kaina: Suaugusiems – 2 EUR; moksleiviams, studentams – 1,50 EUR.

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25 žm.

 

Nuostabus vasariškas oras vilioja kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Žalias miestas Anykščiai kaip tik ta vieta, kur galima smagiai praleisti laiką su šeima ir sužinoti bei pamatyti daug naujų įdomių dalykų. Kviečiame keliauti „Angelų keliu“: tai smagus maršrutas visai šeimai, jis veda į Angelų muziejų, kur Jūsų laukia prizas!

Ką turite daryti? Atvykę užeikite į Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrą ir paprašykite „Angelų kelio“ lankstinuko. Jei kelionei į Anykščius ruošiatės iš anksto, galite atsispausdinti lankstinuką patys.

Specialiai Jums sudarėme menininkų Osvaldo Neniškio, Marijaus Petrausko, Ritos Matiukaitės-Vasiliauskienės, Indrės Milašiūtės, Justės Kamarauskaitės ir kt. kūriniais papuoštą maršrutą. Juo keliaudami įkopsite į Apžvalgos aikštelę Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokšte, aplankysite Arklio muziejų, Labirintų parką su Apverstu namu, „Cosmos“ paukščių taką, rašytojos Bronės Buivydaitės muziejų, Dainuvos nuotykių slėnį, rašytojo Jono Biliūno sodybą-muziejų, galėsite papietauti viešbutyje-restorane „Nykščio namai“ ar išgerti angeliškos kavos kavinėje „Coffee hill . Šiuose objektuose paprašykite apsilankymą patvirtinti spaudu. Svarbiausia – surinkti ne mažiau šešių spaudų lankstinuke ir būtinai aplankyti Angelų muziejų. Tuomet Jau dovana –Jūsų!

Anykščių menų centro informacija

Tel. (8 381) 51447; mob. +370 630 08100

Atsiliepimai

Komentuoti
  • rūta
    2019-07-26

    ANGELŲ muziejus _vieta,kur vel ir vel norisi sugrįžti.