VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus, Tilto g. 3

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus Anykščiuose buvo įkurtas 1927 m. Jis kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina Anykščių krašto literatūros, istorijos ir archeologijos, kultūros ir meno, gamtos, etnografijos muziejines vertybes bei nacionalines arklininkystės ir technikos paveldo muziejines vertybes.

Muziejus – aktyvus Anykščių miesto švenčių ir kultūros renginių organizatorius ir dalyvis.

2024 m.  Muziejus organizuoja paramos Ukrainai ir ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje projektą, muzikos ir literatūros, istorinių datų atminimo renginius, teminius Gyvojo kaimo savaitgalius Arklio muziejuje Niūronyse, dalyvaus Turizmo nakties ir Baltųjų švenčių programose.

Klasterio objekte Muziejus plėtotų XX a. Anykščių verslo, muzikinės kultūros ir bendruomeninės veiklos pristatymą kultūros istorijos kontekste, pristatytų infrastruktūros objekto – istorinių Jono ir Onos Karvelių namų – memorialinį kontekstą ir šios šeimos bei jos aplinkos įtaką Anykščių krašto kultūrinio turizmo plėtrai. Klasterio objekte Muziejus parengtų specialias edukacines programas, atspindinčias Tilto gatvės pastato Nr. 2 muzikinės kultūros paslaptis ir Anykščių miesto raidą XX amžiuje, organizuotų muzikavimo pradmenų edukacines programas vaikams ir suaugusiesiems.

Kontaktai:

Antanas Verbickas

a.vienuolis@gmail.com

+370 612 81067