Šeštadienis Niūronyse

Susitikimai

12-17 val. Edukacinis užsiėmimas „Žirgo batai“ prie Arklio muziejaus kalvės

Edukacinio užsiėmimo „Žirgo batai" metu, muziejaus lankytojai pamatys ir sužinos kodėl vienaip ar kitaip kaustomi žirgai, kaip keičiantis žirgo vietai žmonių pasaulyje kito ir žirgų „apavo" technologijos. Žirgų kaustymas ir pasagų įvairovė nuo seniausių laikų atspindėjo žirgo atliekamus darbus, palengvino prisitaikyti prie aplinkos ir veiklos iššūkių. Mažieji žirgų mylėtojai pasakojimo metu galės nupiešti kas pamatyta, suprasta, nuspalvinti kanopos dalis ar net sukurti naujos knygelės iliustracijas, o žirgų augintojai sužinoti ir pasikonsultuoti apie kanopų ligų priežastis, gydymą ir prevenciją. Užsiėmimas vyks prie Arklio muziejaus kalvės. Edukacinę programą ves žirgininkė Vita Jašinauskaitė.

13 val. Edukacinis užsiėmimas „Duonelė kasdieninė“ Legų sodyboje

Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinsite su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakos apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinosite apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinsite su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam bus suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol keps duonelė, aplankysite Arklio muziejų. Reikalinga registracija: tel. 8 612 69545.

15 val. Spektaklis „Jaunikio medžioklė“ Arklio muziejaus Striukų sodybos klojime

Anykščių kultūros centro Skiemonių miestelio teatras parodys spektaklį „Jaunikio medžioklė" (komedija pagal Vytauto Kupšio pjesę). Režisierius - Gintautas Eimanavičius.
Istorija žiūrovus nukels į ką tik atkurtos Lietuvos laikus. Kolūkio pirmininko duktė Agnė susipažįsta su žaviu amerikonu Jonu. Planuojamos vestuvės, tačiau paaiškėja, kad Jono tikslas nėra vesti Agnę, bet išvilioti pinigus...

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Arklio muziejus.