„Svečiuose pas Pukį Kutulį“

Kalėdos

Edukacinė programa „Svečiuose pas Pukį Kutulį“  Vaikų literatūros skyriaus  Katinų svetainėje

Tikslai: atskleisti  katino Pukio Kutulio atsiradimo istoriją, supažindinti su Vaikų literatūros skyriuje organizuojamomis veikomis, susijusiomis su Pukio Kutulio personažu,  pristatyti Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešąją biblioteką,  skatinti vaikų smalsumą,  kūrybingumą, fantaziją.

Programa skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, I–V klasių mokiniams, pedagogams, auklėtojams, tėvams, kitiems suaugusiems, kurių veikla susijusi  su vaikų mokymu ir auklėjimu, skaitymo skatinimo specialistams.

Edukacinė programa Katinų svetainėje pradedama pažintimi su   bibliotekos katinu Pukiu Kutuliu. „Gyvoji knygelė“ papasakoja šio bibliotekos katino, kilusio  iš knygnešių lopšiu vadinamo Griežionėlių kaimo atsiradimo  istoriją, lankytojams pristato „Katino bibliotekėlę“,  „Knygų rekordus“, „Mažąją knygos anatomiją“. Apsilankymo metu atliekamos įvairios užduotys: surenkamos dėlionės, kuriamos nuotykių istorijos, eilėraščiai, minamos mįslės, žaidžiami judrieji žaidimai. Kartu su bibliotekos katinu švenčiami vaikų gimtadieniai.

  „Katino bibliotekėlė“. Pateikiama katino Pukio Kutulio atsiradimo istorija, pristatant Anykščių krašto knygnešius Liudviką ir Stanislovą Didžiulius. Vaikai susipažindinami su knygelėmis apie katinus ,  įsikūrusiomis knygų lentynėlėje, sužino, kaip jos gyvena, su kuo draugauja, kokia tvarka jos gali būti paskirstytos ir sudėtos – kaip bibliotekoje išsirinkti knygą. Katino draugai – vaikai kurs nuotykius, eiliuos, pieš iliustracijas būsimajai knygai apie Pukį Kutulį.

       Katinų svetainėje demonstruojami  „Knygų rekordai“ – tai įvairių kategorijų knygos, esančios Anykščių bibliotekoje (didžiausia, mažiausia, storiausia, seniausia ir pan.). Bus pristatoma „Mažoji knygos anatomija“ – tai panašumų tarp žmogaus ir knygos ieškojimai: paralelės tarp plaukų ir knygos puslapių, tarp akių ir iliustracijų ir pan.

 Dėlionių varžybose dalyvaujantys vaikai turės galimybę iš atskirų dalių, figūrėlių sudėlioti linksmus paveikslus apie katinėlių gyvenimą.

Po atliktų užduočių vaišinamasi Pukio Kutulio pamėgtais saldumynais.

Edukacinė programa grupei iki 30 lankytojų rengiama nuo vasario 1 d. iki gruodžio 31 d. Programos trukmė iki 1,5 val.

Registracija: tel. 8 381 50850 arba el. paštu: vaikai.avb@gmail.com

Atsiliepimai

Komentuoti