VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Mariupolis

Kinas

Dokumentinė juosta „Mariupolis“ – tarptautinio pripažinimo sulaukęs režisieriaus darbas, 2016 metais patekęs į Berlyno kino festivalį, nominuotas tarptautiniam „Amnesty International“ apdovanojimui, rodytas festivalyje „Kino pavasaris“, filmo projektas buvo pristatytas ir Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinių filmų festivalyje.

 

Pusę milijono gyventojų turintis miestas laukia karo. Vieniems tai gera proga parodyti agresiją, kitiems – geriausias laikas pasitaisyti batus ar repetuoti naujus spektaklius. Mariupolis stūkso ant Azovo jūros kranto. Daugelis miestiečių dirba plieno gamykloje ir ypač mėgsta žvejoti. Virš miesto kyšo ortodoksų bažnyčios bokštai su neseniai iš bronzos nulietais kupolais. Traukinių stotis praveria duris kasdien penktą valandą ryto, nors per pastaruosius kelis mėnesius čia neatvyko nė vienas traukinys. Susprogdintas geležinkelio tiltas simbolizuoja įtemptą karinę padėtį. Tačiau nepripažintos prorusiškos liaudies respublikos Rytų Ukrainoje vadai šį procesą yra linkę vadinti paliaubomis. Mariupolio priemiesčius sprogdinančios bombos ir garsiau už bažnyčios varpus gaudžiantys susišaudymai neleidžia suabejoti, kad į miestą neišvengiamai įsibrovė karas. Vis dėlto kultūros rūmuose aktoriai repetuoja graikų pjesę, o kartais dirbančiame zoologijos sode galima pasižvalgyti į liūtus, lamas ir iš netolimų pievų atvestas karves. Biblioteką okupavęs būrys puldinėja už kelių šimtų metrų esančioje mokykloje pasislėpusius priešus. Šokėjai, kareiviai ir darbininkai ateina į batsiuvio Sevelijaus saloną pačiame miesto centre pasitvarkyti avalynės.

„Drąsusis Mantas Kvedaravičius nepraleidžia svarbiausių pasaulio aktualijų, sugeba karščiausiu momentu atsidurti aštraus konflikto zonoje ir nebijo rizikuoti dėl reikalingos filmui medžiagos. Jam labiausiai rūpi nematomi ir absurdiškų aplinkybių įkaitais tapę žmonės, kurie tiesiog neturi kitokio pasirinkimo, kaip gyventi karo batalijų apsuptame mieste.“ (E. Pukšta)

Režisierius - Mantas Kvedaravičius

Scenarijaus autoriai - Mantas Kvedaravičius

Prodiuseriai - Nadia Turincev, Uljana Kim, Mantas Kvedaravičius, Thanassis Karathanos, Julie Gayet, Anna Palenchuk

Operatorius - Vadym Ilkov, Viacheslav Tsvetkov, Mantas Kvedaravičius

Montažas - Dounia Sichov

 

Dialogai - rusų, ukrainiečių

Subtitrai - lietuvių, anglų

Bilietai AKC kasoje. Bilieto kaina 5 Eur.