VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Išvyka siaurojo geležinkelio traukinuku

Pramogos

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas.

XX a. pirmoje pusėje siaurukas buvo pagrindinė transporto priemonė Aukštaitijoje, pervežanti ir keleivius, ir krovinius. Siauruoju geležinkeliu į Panevėžį iš apylinkių buvo gabenami linai, bekonai, cukriniai runkeliai, miltai, sviestas, sėmenys, miško medžiaga, smėlis. Ūkininkams siaurukas gabeno druską, trąšas, žibalą, anglis. Nuo 2001 metų siaurasis geležinkelis nebenaudojamas kaip įprastas susisiekimo kelias ir dabar suvokiamas kaip vienas unikaliausių ir saugotinų Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objektų. Įstaigos misija – išsaugoti veikiantį siaurąjį geležinkelį bei efektyviai integruoti jį į visuomenės gyvenimą. Keleivius motyvuoja keliauti išsaugotos senojo geležinkelio vertybės, per penkiasdešimt gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų greta siaurojo geležinkelio. 

Iš Anykščių geležinkelio stoties siaurukas rieda gegužės – spalio mėnesiais pagal skelbiamą reguliariųjų reisų grafiką. Galima užsisakyti kelionę traukinuku suderintu laiku specialiai tik Jums.

Paslaugos

Siaurukas siūlo keliones traukinuku Anykščiuose

Anykščiai – Rubikiai – Anykščiai

REISAS ŠEŠTADIENIAIS IR SEKMADIENIAIS

11:00 val. – išvykstame iš ANYKŠČIŲ geležinkelio stoties.

11:50 val. – atvykstame į RUBIKIUS.

Prie Rubikių ežero: maistas „Žuvienės pašiūrėje“, balto smėlio paplūdimys, malonus pasiplaukiojimas valtimis, plaustu ar vandens dviračiais.  Išankstinė rezervacija.

13:50 val. – išvykstame iš RUBIKIŲ stotelės.

14:40 val. – grįžtame į ANYKŠČIUS

10 eur. asmeniui

Darbo dienomis organizuojamos kelionės 20 ir didesnėms keleivių grupėms.

Gegužės, rugsėjo, spalio mėnesiais traukinukas vyksta tik pagal išankstinius užsakymus grupėms.

Užsakomosios kelionės, programos Anykščiuose

Jums pageidaujant, rengiamos individualios kelionės-suderinus maršrutą, laiką, programą ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną.

Siaurukas važiuoja visus metus!.

UŽSAKOMOSIOS KELIONĖS

Jums pageidaujant, rengiamos individualios kelionės – suderiname maršrutą, laiką, programą ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Keliauti galite iš Panevėžio ir Anykščių stotelių.

Siūlome šias edukacines programas ir keliones:

 •  „Šimtametis siaurukas“.  Edukacinė, pažintinė kelionė.

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Keleivius motyvuoja keliauti išsaugotos senojo geležinkelio vertybės, per penkiasdešimt gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų greta siaurojo geležinkelio. „Panevėžio siaurukas“   eksursija traukinuku po Panevėžio depą, garvežinę  Kaina 3 €/asm.

 • „Pepės traukinukas“. Edukacinė programa vaikams su Pepe ilgakojine.Kaina 7 €/asm.

   „Pepės traukinukas“ (trukmė 1 val.)

Siauruke vaikus jau kviečia susitikti Pepė Ilgakojinė!

Pažįstate? Tai mergaitė, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų,

o kojos apmautos skirtingomis kojinėmis!. Pepė siūlo linksmą bendravimą renginyje „Pepės traukinukas“! Ji nori susipažinti su naujais draugais, papasakoti savo pasakas, pažaisti keistų lauko žaidimų, kartu patirti smagių nuotykių, gerti arbatą ir paskanauti Pepės firminio krangelio!

Žinok, visa tai vyks puškuojančiame traukinuke!. Programą reikia užsisakyti iš anksto Anykščiuose:

Mob.tel. +370 663 65377;

+370 613 93844

anyksciai@siaurukas.eu                                                      

Kviečiame užsisakyti kelionę traukinuku, suderintu laiku specialiai tik Jums.

 •  „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu“ pagal prof. Rimvydo Laužiko knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė“. Ši edukacinė programa – tai kulinarinė kelionė su siauruku po XIV – XVI a. Skanaujant tai ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai, bajorai, miestiečiai ir valstiečiai. Kaip formavosi nacionalinė virtuvė ir valgymo kultūra. Programoje ne tik istorinė virtuvė, bet ir to laikmečio etiketas, linksmos istorijos, viduramžių stalo žaidimai su dovanomis. Programa vedama lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Programą užsisakykite individualiai. Traukinuku iš Anykščių galime vykti į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį. Programos kaina 20 €/asm.
 • „Traukinio užpuolimas“. Programa užsakoma individualiai. Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Rubikius, Pakalnučių stotelę, Troškūnus, Surdegį, Rekstino mišką, Raguvėlę, Panevėžį.

 

 • Balio Karazijos vyndarystės istorija“. Vyno degustacija ir maisto derinimas. Programa užsakoma grupėms pagal užsakovo pasirinktą datą ir laiką. Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį. Vyno degustacijos metu sužinosite Lietuvos pramoninės vyndarystės istoriją, jos pradininko Balio Karazijos vyno kelią nuo Lietuvos iki Europos. Degustacijos kaina 18 €/ asm. su užkandėlėmis, 25 €/ asm. su karštu patiekalu.
 • „XV a. Prancūzijos vienuolių sukurto gurmaniško patiekalo – sraigių degustacija“. Kviečiame į gurmanišką sraigių ir vyno pasaulį. Šis pasiūlymas skirtas kiekvienam norinčiam pasimėgauti gurmaniškais skoniais ir netradiciškai praleisti laisvalaikį. Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį. Programą užsisakykite iš anksto grupėms. Degustacijos kaina 18 €/ asm.
 • Autorinio „Šušvės midaus“ degustacija. Senosios midaus gaminimo technologijos „prikeltos šiandienos stalui“. Midininkystės istorijos etapai Lietuvoje. Kaina su užkandėlėmis 15 €/asm. Traukinuku vykstame iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį.
 • „Troškūnų vienuolyno paslaptys“

Siauruku nuvykę į Troškūnus eisime į vienuolyno ansamblį. Atstumas tarp stoties ir vienuolyno 2,5 km. Bažnyčios požemiuose klausysime vienuolyno istorijų ir legendų, susipažinsime su sakralinio meno vertybėmis, 1557 metais datuojamu bizantiškosios tapybos šedevru.

 • „D. Dolskio ir A. Šabaniausko muzikinė programa“.
 • „Muzika traukinyje“ – saksofonas, akordeonas.

 

 • Kviečiame švęsti Kalėdas kartu su Kalėdų seneliu Pakalnučių stotelėje. Iš Anykščių siauruko stoties išvykstame traukinuku pagal iš anksto su užsakovu suderintą datą  ir laiką. Bilieto kaina 12 €/ asm.
 • „Sveika vasarėle!”. Mokslo metų baigimo šventė prie Rubikių ežero.
 • Pasivažinėjimas siauruku maršrutu: Anykščiai-Rubikiai-Anykščiai.
 • Pasivažinėjimas elektrine drezina.
 • Siaurukas siūlo vykti į Troškūnus. Kelionę užsisakykite iš anksto grupei iki 30 žmonių.

 

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pasilieka teisę keisti kelionių grafikus.

Adresas:

Vilties g. 2, Anykščiai

Susisiekite:

www.siaurukas.euanyksciai@siaurukas.eu

Mob. Tel. 8 663 65377; 8 613 93844 ;

Atvykite į Anykščius – Siaurukas laukia Jūsų!.

Jums pageidaujant, rengiamos individualaus plano kelionės – jūs pasirenkate maršrutą, laiką, pramogas ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Keliauti galite iš  Anykščių, Troškūnų, Panevėžio.  Keliauti smagu ne tik vasarą, kai šilčiausios ir ilgiausios dienos, tačiau ir žiemą. Puikiai laiką praleisite siauruku atriedėję į sūrių, alaus, vyno degustaciją Surdegio stotyje ar linksmai pašėliosite miško aikštelėje prie Žąžumbrio ąžuolo . Čia skanausite kepsnius, paruoštus ant žarijų, šildysitės karštu vynu ar arbata. Pasiilgusiems romantikos – Troškūnų vienuolynas, įdomios istorijos, legendos, Božolė tradicijos- vyno degustacijos, delikatesai.  Žiemą ar vasarą  siūlome šias  PROGRAMAS :  BALIO KARAZIJOS  VYNDARYSTĖS  ISTORIJA;  ŠIMTAMETIS  SIAURUKAS; TROŠKŪNŲ  VIENUOLYNO  PASLAPTYS; TRAUKINIO UŽPUOLIMAS – Tado Blindos plėšikai ,  Karo istorijos klubas ,,Grenadieriai“ ir kt.

Tai - trumpa kelionė, iš Anykščių geležinkelio stoties per Šventosios upės tiltą ir atgal. Keliaujame atviru, mažu vagonėliu, kas ypač smagu karštą vasaros dieną, o kelionės metu dairomės po apylinkes ir grožimės Šventosios upės panorama, atsiveriančia nuo geležinkelio tilto.  

Pasivažinėjimas Siauruku miesto ribose 4 eur.

Drezina 3 eur.

 

Į aukščiau aprašytas keliones bilietai parduodami siaurojo geležinkelio stotyje , Vilties g.2.

Reikalinga išankstinė bilietų rezervacija.

Tel. +37066365377, +37061393844

El. paštu anyksciai@siaurukas.eu

Dešimties keleivių ir didesnės grupės už rezervuotus bilietus sumoka iki iškylos savaitės PENKTADIENIO 12 val. ir informuoja apie tai rezervavimo kontaktais.

 

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Gi
  Gintarė
  2023-10-27

  Mes nevažiavom siauruku, lankėmės tik muziejuje, bet tokios nepagarbos iš aptarnaujančio personalo seniai nebuvom patyrę. Kažkoks seksistas senas diedas, kaip kalba taip nusikalba, kartais uždainuoja...Nenustebčiau jei būtų išgėręs. Pasitiko žodžiais ,, dar šitų čia betrūko". Kolegei siūlė dažniau pas jį užsukti. Vis laižė savo pirštus ir juos uostė. Pakraupę buvom tikrai. O ten vaikų ekskursijos vyksta. Toks žmogus neturi ten dirbti. 4 kartus siūlė palikti atsiliepimą, ranka nekilo.

 • Fo
  Folkloro ansamblis "Diemedis"
  2022-12-11

  Puiki kelionė senuoju siauruku. Kalėdinis traukinukas visus nukėlė atgal į vaikystę. Tokio smagumo tikriausiai nebūtume patyrę, jei ne nykštukė Kristina. Gyvuokite dar ilgai! Nuostabių švenčių ir linksmų keleivių! Linkėjimai iš Sūduvos!

 • ge
  geriau nereikia
  2022-07-18

  praėjo noras važiuoti paskaičius atsiliepimus. čia matyt kaip visur Lietuvoje - ypatingai bjaurus aptarnaujantis personalas ir nieko nežinantys vadybininkai. gerai ten vienas beraštis parašė - "žeurei"

 • Re
  Renata
  2022-05-18

  Suplanavome su klase ekskursiją, rezervavome vietą važiavimui siauruku (gerokai iš anksto, nes, kaip minėjo atsiliepusi moteris, reikia rezervuoti kuo skubiau, kadangi nelieka vietų), sutarėme laiką, po kelių dienų skambutis - siaurukas pirmadieniais ir antradieniais nevažiuoja. Negi darbuotojai šito nežino prieš rezervuodami? Apima toks jausmas, kad tiesiog apgavo. Daugiau net nesiūlyčiau vaikams čia važiuoti.

 • Ri
  Rima
  2021-11-06

  Tai kur geri atsiliepimai?ką vadibininkai veikia jei atsakyti negali į komentarus?

 • Eg
  Eglė
  2021-08-15

  Važiavimas traukinėliu ok, bet konduktorė neįtikėtino bjaurumo. Važiavome iš Rubikių į Anykščius, privertė sumokėti visą kelionės kainą (važiavome tik į vieną pusę), nesikalbėjo net, jautėmės nemaloniai ir nepageidaujamai.

 • Er
  Erika
  2021-06-26

  Smagu tiek vaikam tiek ir suaugusiems! Kelionė neprailgo . O labiausiai nustebino darbuotoju šiltumas ir supratingumas. Atvykome kiek nepasiruošę, reikėjo būti rezervavus vietas, nes viskas užrezervuota buvo. Darbuotoja pasiūlė palaukti gal kažkas neatvykas. Kita problema , momėjimai tik grynais, ko taip pat neturėjome. Buvo prieš paskutinė diena Anyksčiuose , tai darbuotoja leido sumokėti po kelionės kai grįšime ir susiradę bankomata išsiimsime pinigu. Labai didelis ačiū! Kitaip vaikai būtu nepatyrę šio džiaugsmo :)

 • xd
  xdh
  2020-11-18

  ziaurei patiko labai buvo smag dekoju

 • Fu
  Fu
  2020-09-27

  Labai nuvylė. Skelbiama, kad vyksta reguliarūs reisai šeštadienį ir sekmadienį. Atvažiavom sekmadienį 11 val., susirinko virš 20 žmonių, bet buvo pranešta, kad siaurukas nevažiuos. Tiesiog. Nes žmonių per mažai. Suvažiavo žmonės iš kitų miestų ir buvo apsukti važiuot atgal. Tai išsitrinkit tuos reguliarius reisus iš puslapio ir neklaidinkit žmonių...

 • La
  Labai patiko
  2020-01-25

  Labai patiko, grazios apylinkes, malonus darbuotojai. Idomi, neeiline edukacine programa