Išvyka siaurojo geležinkelio traukinuku

Išvyka siaurojo geležinkelio traukinuku

Pramogos

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas.

XX a. pirmoje pusėje siaurukas buvo pagrindinė transporto priemonė Aukštaitijoje, pervežanti ir keleivius, ir krovinius. Siauruoju geležinkeliu į Panevėžį iš apylinkių buvo gabenami linai, bekonai, cukriniai runkeliai, miltai, sviestas, sėmenys, miško medžiaga, smėlis. Ūkininkams siaurukas gabeno druską, trąšas, žibalą, anglis. Nuo 2001 metų siaurasis geležinkelis nebenaudojamas kaip įprastas susisiekimo kelias ir dabar suvokiamas kaip vienas unikaliausių ir saugotinų Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objektų. Įstaigos misija – išsaugoti veikiantį siaurąjį geležinkelį bei efektyviai integruoti jį į visuomenės gyvenimą. Keleivius motyvuoja keliauti išsaugotos senojo geležinkelio vertybės, per penkiasdešimt gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų greta siaurojo geležinkelio. 

Iš Anyščių geležinkelio stoties siaurukas rieda gegužės – balandžio mėnesiais pagal skelbiamą reguliariųjų reisų grafiką. Galima užsisakyti kelionę traukinuku suderintu laiku specialiai tik Jums.

 

 

 

Paslaugos

Reguliarūs reisai

 

Maršrutas: Anykščiai – Troškūnai – Anykščiai

TROŠKŪNŲ VIENUOLYNO PASLAPTYS

Siauruku nuvykę į Troškūnus einame į vienuolyno ansamblį. Atstumas tarp stoties ir vienuolyno 2,5 km. Bažnyčios požemiuose klausysime vienuolyno istorijų ir legendų, susipažinsime su sakralinio meno vertybėmis, 1557 metais datuojamu bizantiškosios tapybos šedevru. Į vienuolyną einame pėstute laukų takeliais, tad būtina patogi avalynė ir, esant reikalui, kepurė nuo saulės.

11:00 val. – išvykstame iš Anykščių geležinkelio stoties
11:40 val. – atvykstame į Troškūnų stotį.
14:00 val. – išvykstame iš Troškūnų stoties.
14:40 val. – grįžtame į Anykščius

Bilietus būtina rezervuoti telefonu +37066365377 arba el. paštu anyksciai@siaurukas.eu.
Bilietai parduodami prieš reisą Anykščių geležinkelio stotyje.
Dešimties keleivių ir didesnės grupės už rezervuotus bilietus sumoka iki iškylos savaitės PENKTADIENIO 12 val. ir informuoja apie tai rezervavimo kontaktais.

 

 

Šventinės ir edukacinės kelionės

Šventinės kelionės rengiamos mūsų iniciatyva arba organizuotoms grupėms tam tikromis progomis, pvz. Kovo 11-osios Troškūnuose, Valstybės dienos-Karaliaus Mindaugo kelias (Siaurukas+ dviratis), Antaninės Troškūnuose, Užgavėnių, Siauruko gimtadienis ir  kt. Šios kelionės yra labai populiarios, neretai į jas išrieda pilni traukiniai. Siaurojo geležinkelio keleivius džiugina nuotaikingos meninės programos, turiningos edukacinės programos bei atrakcijos. Populiarėja iškylos Siauruku ir dviračiais – Latavos krašto apvažiavimas, Miestelis prie Šventosios ir kt..  

 

Užsakomosios kelionės

Jums pageidaujant, rengiamos individualaus plano kelionės – jūs pasirenkate maršrutą, laiką, pramogas ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Keliauti galite iš  Anykščių, Troškūnų, Panevėžio.  Keliauti smagu ne tik vasarą, kai šilčiausios ir ilgiausios dienos, tačiau ir žiemą. Puikiai laiką praleisite siauruku atriedėję į sūrių, alaus, vyno degustaciją Surdegio stotyje ar linksmai pašėliosite miško aikštelėje prie Žąžumbrio ąžuolo . Čia skanausite kepsnius, paruoštus ant žarijų, šildysitės karštu vynu ar arbata. Pasiilgusiems romantikos – Troškūnų vienuolynas, įdomios istorijos, legendos, Božolė tradicijos- vyno degustacijos, delikatesai.  Žiemą ar vasarą  siūlome šias  PROGRAMAS : GINTARO KELIAS- pasakojimai  ir legendos, gintaro skrynia ir ,,gintarinės vaišės“;  BALIO KARAZIJOS  VYNDARYSTĖS  ISTORIJA;  ŠIMTAMETIS  SIAURUKAS; TROŠKŪNŲ  VIENUOLYNO  PASLAPTYS; TRAUKINIO UŽPUOLIMAS – Tado Blindos plėšikai ,  Karo istorijos klubas ,,Grenadieriai“ ir kt.

Trumpieji reisai

Trumpasis reisas:

 

Anykščių geležinkelio stotis - Menų inkubatorius - Anykščių geležinkelio stotis .

Tai - trumpa kelionė siauruku, iš Anykščių geležinkelio stoties , per Šventosios upės tiltą ir atgal. Keliaujame atviru vagonu, kas ypač smagu karštą vasaros dieną, o kelionės metu dairomės po apylinkes ir grožimės Šventosios upės panorama, atsiveriančia nuo geležinkelio tilto.

Kelionės trukmė – 20 minučių, bilieto kaina tik – 2 eurai.

Kelionės planuojamos tik susidarius didesnei keliautojų grupei.

Bilietai parduodami Anykščių geležinkelio stotyje, Vilties g. 2

Būtina bilietus rezervuoti iš anksto Tel.:, +370 66365377 ; +370 613 93844 e. paštu anyksciai@siaurukas.eu

Bilietų kainos: 2 Eur.

Atsiliepimai

Komentuoti