Išvyka siaurojo geležinkelio traukinuku

Pramogos

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas.

XX a. pirmoje pusėje siaurukas buvo pagrindinė transporto priemonė Aukštaitijoje, pervežanti ir keleivius, ir krovinius. Siauruoju geležinkeliu į Panevėžį iš apylinkių buvo gabenami linai, bekonai, cukriniai runkeliai, miltai, sviestas, sėmenys, miško medžiaga, smėlis. Ūkininkams siaurukas gabeno druską, trąšas, žibalą, anglis. Nuo 2001 metų siaurasis geležinkelis nebenaudojamas kaip įprastas susisiekimo kelias ir dabar suvokiamas kaip vienas unikaliausių ir saugotinų Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objektų. Įstaigos misija – išsaugoti veikiantį siaurąjį geležinkelį bei efektyviai integruoti jį į visuomenės gyvenimą. Keleivius motyvuoja keliauti išsaugotos senojo geležinkelio vertybės, per penkiasdešimt gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų greta siaurojo geležinkelio. 

Iš Anykščių geležinkelio stoties siaurukas rieda gegužės – spalio mėnesiais pagal skelbiamą reguliariųjų reisų grafiką. Galima užsisakyti kelionę traukinuku suderintu laiku specialiai tik Jums.

 

 

 

Paslaugos

Reguliarūs reisai

Anykštos pašlaitėmis

I REISAS ŠEŠTADIENIAIS IR SEKMADIENIAS

11:00 val. – išvykstame iš Anykščių geležinkelio stoties

11:50 val. – atvykstame į Rubikius

Prie Rubikių ežero: maistas “Žuvienės pašiūrėje”, balto smėlio paplūdimys, malonus pasiplaukiojimas valtimis, plaustu ar vandens dviračiais (išankstinė rezervacija).

13:50 val. – išvykstame iš Rubikių stotelės.

14:40 val. – grįžtame į Anykščius

 

II reisas ŠEŠTADIENIAIS

16:00 val. – išvykstame iš Anykščių geležinkelio stoties

16:50 val. – atvykstame į Rubikius

18:50 val. – išvykstame iš Rubikių stotelės.

19:40 val. – grįžtame į Anykščius

 

TROŠKŪNŲ VIENUOLYNO PASLAPTYS

 

Siauruku nuvykę į Troškūnus einame į vienuolyno ansamblį. Atstumas tarp stoties ir vienuolyno 2,5 km. Bažnyčios požemiuose klausysime vienuolyno istorijų ir legendų, susipažinsime su sakralinio meno vertybėmis, 1557 metais datuojamu bizantiškosios tapybos šedevru. Į vienuolyną einame pėstute laukų takeliais, tad būtina patogi avalynė ir, esant reikalui, kepurė nuo saulės.

 

11:00 val. – išvykstame iš Anykščių geležinkelio stoties

11:40 val. – atvykstame į Troškūnų stotį.

14:00 val. – išvykstame iš Troškūnų stoties.

14:40 val. – grįžtame į Anykščius

 

Bilieto kaina – 7 eur.

 

 

Šventinės ir edukacinės kelionės

Jums pageidaujant, rengiamos individualaus plano kelionės – jūs pasirenkate maršrutą, laiką, pramogas ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Keliauti galite iš  Anykščių, Troškūnų, Panevėžio.  Keliauti smagu ne tik vasarą, kai šilčiausios ir ilgiausios dienos, tačiau ir žiemą. Puikiai laiką praleisite siauruku atriedėję į sūrių, alaus, vyno degustaciją Surdegio stotyje ar linksmai pašėliosite miško aikštelėje prie Žąžumbrio ąžuolo , ar Pakalnučių stotelėje.  Čia skanausite kepsnius, paruoštus ant žarijų, šildysitės karštu vynu ar arbata.  Žiemą ar vasarą  siūlome šias programas:

ŠIMTAMETIS SIAURUKAS

LIETUVIŠKAS SKONIS SU SMALSUMO PAGARDAIS IR EMOCIJOS PADAŽU, PAGAL PROF. RIMVYDO KNYGĄ „ISTORINĖ LIETUVOS VIRTUVĖ“

TRAUKINIO UŽPUOLIMAS

BALIO KARAZIJOS VYNDARYSTĖS ISTORIJA

AUKŠTAITIJOS ALAUS KELIAS. AUKŠTAITIJOS SŪRIŲ KELIAS. SRAIGIŲ IR VYNO DEGUSTACIJA

TROŠKŪNŲ VIENUOLYNO PASLAPTYS

DOLSKIO – ŠABANIAUSKO MUZIKINĖ PROGRAMA

MUZIKA TRAUKINYJE – SAKSOFONAS, AKORDEONAS, KLARNETAS, GITARA

 

tel. +37061036085, turizmas@siaurukas.eu

 

Užsakomosios kelionės

Jums pageidaujant, rengiamos individualaus plano kelionės – jūs pasirenkate maršrutą, laiką, pramogas ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Keliauti galite iš  Anykščių, Troškūnų, Panevėžio.  Keliauti smagu ne tik vasarą, kai šilčiausios ir ilgiausios dienos, tačiau ir žiemą. Puikiai laiką praleisite siauruku atriedėję į sūrių, alaus, vyno degustaciją Surdegio stotyje ar linksmai pašėliosite miško aikštelėje prie Žąžumbrio ąžuolo . Čia skanausite kepsnius, paruoštus ant žarijų, šildysitės karštu vynu ar arbata. Pasiilgusiems romantikos – Troškūnų vienuolynas, įdomios istorijos, legendos, Božolė tradicijos- vyno degustacijos, delikatesai.  Žiemą ar vasarą  siūlome šias  PROGRAMAS :  BALIO KARAZIJOS  VYNDARYSTĖS  ISTORIJA;  ŠIMTAMETIS  SIAURUKAS; TROŠKŪNŲ  VIENUOLYNO  PASLAPTYS; TRAUKINIO UŽPUOLIMAS – Tado Blindos plėšikai ,  Karo istorijos klubas ,,Grenadieriai“ ir kt.

Trumpieji reisai (elektrinė drezina)

Tai - trumpa kelionė, iš Anykščių geležinkelio stoties , per Šventosios upės tiltą ir atgal. Keliaujame atviru, mažu vagonėliu, kas ypač smagu karštą vasaros dieną, o kelionės metu dairomės po apylinkes ir grožimės Šventosios upės panorama, atsiveriančia nuo geležinkelio tilto.  

Kelionės trukmė – 15 minučių, bilieto kaina tik – 2 eurai.

 

Į aukščiau aprašytas keliones bilietai parduodami siaurojo geležinkelio stotyje , Vilties g.2.

Reikalinga išankstinė bilietų rezervacija.

Tel. +37066365377, +37061393844

El. paštu anyksciai@siaurukas.eu

 

Dešimties keleivių ir didesnės grupės už rezervuotus bilietus sumoka iki iškylos savaitės PENKTADIENIO 12 val. ir informuoja apie tai rezervavimo kontaktais.

 

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Ne
    Nepatiko labai
    2019-07-14

    Visiska nesamone. Vaziuojant siauruku jokio vaizdo. Tik sabakstynas... atvaziavus prie ezero ir nuvyle... Gaila sugaisto laiko