VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Medžių lajų takas

Gamta

Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje. Medžių lajų tako kompleksas buvo atidarytas 2015 metų rugpjūčio 7 dieną. Kompleksą sudaro: informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas.

Statinio architektai: Alvydas Mituzas, Arvydas Gudelis, Andrius Dirsė. Originalus architektūrinis sprendimas: apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. Medžių lajų tako statyboms sunaudota 395 t. metalo ir 1500 m3 betono. Medžių lajų tako kompleksą administruoja Anykščių regioninio parko direkcija.

Medžių lajų tako kompleksas yra Anykščių šilelyje. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas. Jis 1858–1859 metais parašė poemą „Anykščių šilelis“. Keliaujant Medžių lajų taku Jus lydės ištraukos iš „Anykščių šilelio“. Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmeniu.

Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 m. Čia galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

Balandžio–rugsėjo mėn.

kasdien 09:30-20:00 val.

Spalio mėn. ir kovo mėn.

kasdien 09:30-18:00 val.

Lapkričio–vasario mėn.

kasdien 09:30-17:00 val.

NEDIRBA pirmą Šv. Kalėdų dieną, sausio 1-ąją bei pirmą Velykų dieną

Koordinatės: 567021, 6150516 (LKS)
55.485095, 25.060364 (WGS)
55° 29′ 6.34″, 25° 3′ 37.31″

 

APGAILESTAUJAME, tačiau šiuo metu NEĮGALIŲJŲ KELTUVAS NEVEIKIA, reikalingas jo remontas ir atnaujinimas. Informuosime, kai vėl bus galima juo naudotis.

Paslaugos

ekspozicijaAtvykę į Medžių lajų tako informacijos centrą galite susipažinti su 2019 metų pavasarį įrengta ekspozicija „Anykščių šilelis – miškas ir/ar meno kūrinys", kurioje po stilizuotais medžių lapais rasite intriguojančios informacijos apie Anykščių šilelį bei Anykščių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes. Intriga slypi po lapais – pakėlę žalsvus lapus, surasite įdomios informacijos apie poeto A. Baranausko apdainuotą Anykščių šilelį, augalus, gyvūnus, grybus. Galėsite paliesti, paklausyti, pauostyti, tiesiog pasigrožėti...

Adresas:

Dvaronių k. 5, 29168 Anykščių r. sav.

Koordinatės: 567021, 6150516 (LKS)
55.485095, 25.060364 (WGS)
55° 29′ 6.34″, 25° 3′ 37.31″

Tel. +370 684 53 736

 

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Ju
  Jurgita
  2024-03-29

  Jokios informacijos, kad 03.27-03.29 uždarytas lankymas. Atvažiuoti iš Pajūrio tam, kad apsisuktum važiuoti atgal.

 • Pa
  Pastabos Lankytijui
  2024-03-27

  1. Jei lankeisi kokį 7 kartą, tai turėjai žinoti, kad paslauga mokama, bent jau nuo trečio apsilankymo tas turėjo tapti aišku.. 2. Na, aš daugiau negu 7 kartus lankiausi. Šlapimo kvapo kažkaip nesijautė niekada. Gal ne take esmė, o pačio (pačios) nešvariuose apatiniuose, kurie galbūt seniai nekeisti ir lengvai ar kiek daugiau šlapimu paduoda? Prisiminiau šia proga seną anekdotą apie atsitikimą Paryžiaus kavinėje: Klientas pasikviečia padavėją ir sako jam - jūsų atnešta kava turi moters genitalijų kvapą, o padavėjas - mesje, paimkite puodelį į kitą ranką. 3. Rėkiančių tetulių per tuos metus, kai atsirado Lajų takas, neteko sutikti ir šiaip, pirmą kartą girdžiu tokius nusiskundimus. Matyt čia boba ir pakomentavo apie savo sugadintą nuotaiką, matydama kituose bobas. 4. Dar vienas dalykas, tokioms viskuo gyvenime nepatenkintoms "boboms", kurios kitus tokiais epitetais apdrabsto, tai gali joms nors ir kuolą ant galvos tašyti ar bet kokiu informaciniu plakatu po nosim mojuoti, vis tiek jos nieko nesupras ir nematys. Tuo labiau, matant komentaro raštingumo lygį, kyla didelė abejonė, ar ta persona apskritai skaityti moka, gal tik šiek tiek su klaidom pakerverzoti, o gal komentaro parašymui pasitelkė dirbtinį intelektą, nes nuosavo, panašu, kad nelabai rasta...

 • La
  Lankytijas
  2024-03-24

  Lankiausi jau kokį 7 kartą, tik ši sykį su vaikais. Apačioje nebuvo jokio įspėjimo, kad kasa neveiks viršuje. Perėję taką, kuris dvokia šlapimu ir jau turi atsisukusių besimėtančių varžtų! nusileidome nuo bokšto. Buvom sutikti tetulės rėkenčios, kad turime nusipirkti bilietus. Nusipirkome, bet rėkiantį boba tik labiau sugadino nuotaiką, jei plešiate 5€ už asmeninį, tai tetulės tegu susysiukus valo nuo tako ir atsiveržusias detales renka. Plius, dar neteko lankytis vietoje kur rėkia personalas. Grįžome ir prie Puntuko, kur sakė yra užrašas apie neveikiančią kasą, ir dėl to apgavo ta pati bobulė

 • Me
  Medžių lajų tako informacijos centras
  2024-02-15

  Primename lankytojams, kad nuo 2024 m. sausio 1 dienos įsigaliojo nauji Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos teikiamų mokamų paslaugų įkainiai ir Medžių lajų tako lankymo bilietas suaugusiam asmeniui kainuoja 5 EUR, o moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams, neįgaliems asmenims (pateikus pažymėjimą) taikoma nuolaida, bilietas kainuoja 2,50 EUR, vaikams iki 7 m. – nemokamas lankymas. Aktuali atnaujinta informacija visada skelbiama interneto svetainėje www.anyksciuparkas.lt bei Lajų tako Facebook paskyroje. Taip pat, informacija apie kainas yra pateikiama stende prie Puntuko akmens, kad lankytojas, jau prieš pradėdamas kopti laiptais į viršų, susipažintų su kainomis bei lankymosi taisyklėmis.

 • Er
  Ernestas
  2024-02-04

  Šiandien buvom ten nuvykę mūsų šeima didelė 6 asmenų pasiryžom nešti į viršų du vežimus.Užnešėm ir nuėjom nusipirkti bilietų išsižiojom pamatę kainas 5eur vienam asmeniui nuolaidų jokių nėra absurdas!!!negana to neadekvatus kasininkes elgesys dar labiau nustebino ir sugadino nuotaiką už tai, kad neperkam bilietų specialiai prie pat būdami uždarė vartelius (šalia buvo vaikas) ne duok dieve prasmuksim nesusimokėję pasijutome kaip šiukšlės daugiau ten nevažiuosim!!!

 • La
  Lankytojas
  2024-01-14

  Suaugusiam žmogui 5eurai praeit taku? Jūs juokaujat gal? Simboliškai 1-2 e tvarkai palaikyt sutinku. Pastato rezervate objektą už EU / valstybines lėšas ir jis virsta biznio darymo objektu. Žmogiškumo jau neliko šioje šalyje, tik pinigai ir nauda sau. Galit išmontuot tą taką, nereik mūsų rezervatuose kapitalistinių objektų. Jis turi būt visiems nemokamas.

 • Eg
  Egle
  2023-08-15

  Nors ir bijau aukscio uzlipau net i boksta. Vaizdas nuostabus. Labai didelis pliusas kad tureklai auksti ne taip baisu. Minusas buvau pries 5 metus liftas neveike ir siemet tas pat. Su kudykiu ir vezimu tai sudare labai dideli nepatoguma. Galetu bent buti nuo pradzios tasko kazkos takelis padarytas uzvaziuoti su vezimeliu. Nes teko uzsinesti. Su kudykiu uzsinesi o ka daryti invalido vezimeli esantiem ar sunkiau vaiksciojantiem? Kadangi buvo sestadienis masina nutariau palikti ties basu koju taku ir pasivaikscioti iki laju tako. Tai keblumo nesudare, bet pastebejau, kad kuo arciau tako tuo daugiau tinginiu kurie masina palieka bet kaip ne tik ant pesciuju taku ir pereju bet uzstato misko keliukus ir pravaziavimus.

 • AAcHTteC6sMynPBCM9P13Qmrlig89qA3qbTHUp-SSRId1A1IRA_s96-c
  Rasa Glovickytė Liobienė
  2023-08-13

  Informacijos centre norint nusipirkti suvenyrą nenori nepriimti grynais €.. Labai nemaloni pardavėja.

 • AAcHTtehcHea7zeRD-vsM_bjgbY2UXuxseRb0EbuFCnyeGV7vjs_s96-c
  Guntars Vēliņš
  2023-07-30

  Ideāla vieta atpūtai.Visiem iesaku.

 • Jo
  Jonas
  2023-06-03

  Prasmingiausu mano išleisti 10 €, super !