Anīkšču tūrisma un biznesa informācijas centrs

Pastaigu taka koku galotnēs

Daba

Pastaigu taka koku galotnēs un Puntuka akmens

Pagājušajā gadā viens no visvairāk tūristu apmeklētākajiem objektiem Lietuvā – pastaigu taka koku galotnēs. Tā ir 300 metru gara taka, kuras augstākais punkts sasniedz 21 metru. Taka, kas izveidota no tērauda un betona konstrukcijām, apmeklētājus vilina ar iespēju palūkoties uz seno Anīkšču mežu no augšas. Klejojot pa koku galotnēm, ir iespēja redzēt Sventājas upi, Anīkščius un ceļus uz pilsētu, no putna lidojuma.

Uzkāpjot skatu laukumā, kas atrodas 35 metru augstumā, dabas panorāma izskatās vēl iespaidīgāk – apakšā klusi tek upe, nesteidzoties staigā cilvēki, kurus no vēja aizsargā vecais mežs. Lai nonāku skatu laukumā cilvēki ar kustību traucējumiem var izmantot liftu. Apakšā – dzīve, kas iet savā ritmā, augšā – iedvesmojoša koku galotņu šalkoņa, vējš zaros un putni.

Teritorija ap akmeni ir sakārtota – ierīkotas pastaigu takas, vietas īsai atpūtai. Puntuku apmeklē dažādas iedzīvotāju grupas – draugu kompānijas, ģimenes ar bērniem, seniori, skolēni un tūristi no ārvalstīm. Pēc tam, kad tam blakus tika ierīkota pastaigu taka koku galotnēs, akmens kļuva vēl populārāks. Apmeklētāju ērtībai pa Anīkšču meža tēlainajām takām līdz Puntuka akmenim un pastaigas takai koku galotnēs var nokļūt ar vilcieniņu, kas kursē tūrisma sezonas laikā.

DARBA STUNDAS:

No 1. aprīļa līdz 31. oktobrim Katru dienu 9:30 - 20:00
No 1. novembra līdz 31. martam Katru dienu 9:30 - 17:00
Komplekss nedarbojas: Ziemassvētku pirmajā dienā, 1. janvārī un Lieldienu pirmajā dienā.


ELEVATORI:

Lifti personām ar invaliditāti NEDRĪKST laika posmā no 1. novembra līdz 31. martam.
Laikā no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim lifti strādās (izņemot gadījumus, kad gaisa temperatūra pazeminās zem 0 ° C vai paaugstinās virs 30 ° C).

Ceļa apmeklētāji var pasūtīt izglītojošu programmu: “Anykščiai šiliņš: mežs savādāk” (pakalpojums tiek sniegts lietuviešu, angļu un krievu valodās). Programma ir piemērota dažādām vecuma grupām, gan pieaugušajiem, gan bērniem. Programmas ilgums ir 1 stunda. Tālrunis: (+370 609) 015 97

Papildus informācija

Atsauksmes

Komentēt
 • Ju
  Jurgita
  2024-03-29

  Jokios informacijos, kad 03.27-03.29 uždarytas lankymas. Atvažiuoti iš Pajūrio tam, kad apsisuktum važiuoti atgal.

 • Pa
  Pastabos Lankytijui
  2024-03-27

  1. Jei lankeisi kokį 7 kartą, tai turėjai žinoti, kad paslauga mokama, bent jau nuo trečio apsilankymo tas turėjo tapti aišku.. 2. Na, aš daugiau negu 7 kartus lankiausi. Šlapimo kvapo kažkaip nesijautė niekada. Gal ne take esmė, o pačio (pačios) nešvariuose apatiniuose, kurie galbūt seniai nekeisti ir lengvai ar kiek daugiau šlapimu paduoda? Prisiminiau šia proga seną anekdotą apie atsitikimą Paryžiaus kavinėje: Klientas pasikviečia padavėją ir sako jam - jūsų atnešta kava turi moters genitalijų kvapą, o padavėjas - mesje, paimkite puodelį į kitą ranką. 3. Rėkiančių tetulių per tuos metus, kai atsirado Lajų takas, neteko sutikti ir šiaip, pirmą kartą girdžiu tokius nusiskundimus. Matyt čia boba ir pakomentavo apie savo sugadintą nuotaiką, matydama kituose bobas. 4. Dar vienas dalykas, tokioms viskuo gyvenime nepatenkintoms "boboms", kurios kitus tokiais epitetais apdrabsto, tai gali joms nors ir kuolą ant galvos tašyti ar bet kokiu informaciniu plakatu po nosim mojuoti, vis tiek jos nieko nesupras ir nematys. Tuo labiau, matant komentaro raštingumo lygį, kyla didelė abejonė, ar ta persona apskritai skaityti moka, gal tik šiek tiek su klaidom pakerverzoti, o gal komentaro parašymui pasitelkė dirbtinį intelektą, nes nuosavo, panašu, kad nelabai rasta...

 • La
  Lankytijas
  2024-03-24

  Lankiausi jau kokį 7 kartą, tik ši sykį su vaikais. Apačioje nebuvo jokio įspėjimo, kad kasa neveiks viršuje. Perėję taką, kuris dvokia šlapimu ir jau turi atsisukusių besimėtančių varžtų! nusileidome nuo bokšto. Buvom sutikti tetulės rėkenčios, kad turime nusipirkti bilietus. Nusipirkome, bet rėkiantį boba tik labiau sugadino nuotaiką, jei plešiate 5€ už asmeninį, tai tetulės tegu susysiukus valo nuo tako ir atsiveržusias detales renka. Plius, dar neteko lankytis vietoje kur rėkia personalas. Grįžome ir prie Puntuko, kur sakė yra užrašas apie neveikiančią kasą, ir dėl to apgavo ta pati bobulė

 • Me
  Medžių lajų tako informacijos centras
  2024-02-15

  Primename lankytojams, kad nuo 2024 m. sausio 1 dienos įsigaliojo nauji Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos teikiamų mokamų paslaugų įkainiai ir Medžių lajų tako lankymo bilietas suaugusiam asmeniui kainuoja 5 EUR, o moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams, neįgaliems asmenims (pateikus pažymėjimą) taikoma nuolaida, bilietas kainuoja 2,50 EUR, vaikams iki 7 m. – nemokamas lankymas. Aktuali atnaujinta informacija visada skelbiama interneto svetainėje www.anyksciuparkas.lt bei Lajų tako Facebook paskyroje. Taip pat, informacija apie kainas yra pateikiama stende prie Puntuko akmens, kad lankytojas, jau prieš pradėdamas kopti laiptais į viršų, susipažintų su kainomis bei lankymosi taisyklėmis.

 • Er
  Ernestas
  2024-02-04

  Šiandien buvom ten nuvykę mūsų šeima didelė 6 asmenų pasiryžom nešti į viršų du vežimus.Užnešėm ir nuėjom nusipirkti bilietų išsižiojom pamatę kainas 5eur vienam asmeniui nuolaidų jokių nėra absurdas!!!negana to neadekvatus kasininkes elgesys dar labiau nustebino ir sugadino nuotaiką už tai, kad neperkam bilietų specialiai prie pat būdami uždarė vartelius (šalia buvo vaikas) ne duok dieve prasmuksim nesusimokėję pasijutome kaip šiukšlės daugiau ten nevažiuosim!!!

 • La
  Lankytojas
  2024-01-14

  Suaugusiam žmogui 5eurai praeit taku? Jūs juokaujat gal? Simboliškai 1-2 e tvarkai palaikyt sutinku. Pastato rezervate objektą už EU / valstybines lėšas ir jis virsta biznio darymo objektu. Žmogiškumo jau neliko šioje šalyje, tik pinigai ir nauda sau. Galit išmontuot tą taką, nereik mūsų rezervatuose kapitalistinių objektų. Jis turi būt visiems nemokamas.

 • Eg
  Egle
  2023-08-15

  Nors ir bijau aukscio uzlipau net i boksta. Vaizdas nuostabus. Labai didelis pliusas kad tureklai auksti ne taip baisu. Minusas buvau pries 5 metus liftas neveike ir siemet tas pat. Su kudykiu ir vezimu tai sudare labai dideli nepatoguma. Galetu bent buti nuo pradzios tasko kazkos takelis padarytas uzvaziuoti su vezimeliu. Nes teko uzsinesti. Su kudykiu uzsinesi o ka daryti invalido vezimeli esantiem ar sunkiau vaiksciojantiem? Kadangi buvo sestadienis masina nutariau palikti ties basu koju taku ir pasivaikscioti iki laju tako. Tai keblumo nesudare, bet pastebejau, kad kuo arciau tako tuo daugiau tinginiu kurie masina palieka bet kaip ne tik ant pesciuju taku ir pereju bet uzstato misko keliukus ir pravaziavimus.

 • AAcHTteC6sMynPBCM9P13Qmrlig89qA3qbTHUp-SSRId1A1IRA_s96-c
  Rasa Glovickytė Liobienė
  2023-08-13

  Informacijos centre norint nusipirkti suvenyrą nenori nepriimti grynais €.. Labai nemaloni pardavėja.

 • AAcHTtehcHea7zeRD-vsM_bjgbY2UXuxseRb0EbuFCnyeGV7vjs_s96-c
  Guntars Vēliņš
  2023-07-30

  Ideāla vieta atpūtai.Visiem iesaku.

 • Jo
  Jonas
  2023-06-03

  Prasmingiausu mano išleisti 10 €, super !