Medžių lajų takas

http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3618&lg=2

Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas prasideda netoli Puntuko akmens, lankytojams reikės užlipti ant kalvos, Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kils iki 21 metro ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Įdomus Medžių lajų tako architektūrinis sprendimas (architektai Arvydas Gudelis ir Andrius Dirsė). Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta, tad fasaduose dominuoja juostos motyvas. Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono.
Pasak Anykščių regioninio parko direktoriaus Kęstučio Šerepkos, įrengus Medžių lajų taką, Anykščių šilelis taps dar patrauklesnis lankytojams. Aplankius garsųjį Puntuko akmenį, lankytojui bus įdomu pakilti naujuoju lajų taku. Informaciniuose stenduose pateikiama informacija apie Anykščių šilelyje augančius medžius, augalus ir gyvūnus.  Bus įdomu prisiminti Antano Baranausko apdainuotąjį Anykščių šilelį: „Miškan, būdavo, eini - tai net akį veria; Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria, Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai: ar miške aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!“

 

 

Paslaugos

Pažintinė programa "Miškas kitaip"

Pažintinė programa medžių lajų take "Miškas kitaip" 

Keliaudami Medžių lajų tako komplekso maršrutu su Muziejaus gidu, atrasite atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir sužinosite įdomių faktų apie mišką, jo augmeniją bei gyvūniją, medžių simboliką, išgirsite legendas, pažinsite Puntuką – gamtos ir kultūros paminklą, legendomis apipintą akmenį. Tik čia išgirsite, kaip Anykščių šilelyje skamba Antano Baranausko „Anykščių šilelis“. Programos pabaigoje laukia viktorina, o aktyviausi dalyviai bus apdovanoti.

Šalia didžiųjų, dešimtis tūkstančių hektarų plotą apimančių Lietuvos girių Anykščių šilelis – tik vienas nedidelis miškas, vos 1,5 tūkst. hektarų besidriekiantis. Nedidelis, tačiau poeto Antano Baranausko taip apdainuotas, taip išgarsintas, kad Lietuvoje sunku sutikti žmogų, šiame šilelyje nebuvusį.

Nuo 2015-ųjų rugpjūčio, žengdami Medžių lajų taku, Anykščių šilelį galite pažinti kitaip. Išties, miškas – tai ne tik medžiai, teikiantys medieną. Miškas – tai ir uogos, ir grybai, ir medžiojamieji žvėrys, ir vaistažolės, ir sveikatą gerinanti atgaivos vieta.

Miškas – žmogaus egzistencijos pamatas. Nuo seniausių amžių miškas turėjo ypatingos reikšmės lietuvio gyvenime: tūkstančius metų miškai lietuvį ir rengė, ir maitino, ir gydė, ir nuo priešų slėpė... Pagaliau ir šiiandien į mišką kaip į šventovę einame susikaupti, nusiraminti, pasisemti jėgų ir išminties.

Pažintinės programos trukmė 1–1,5 val., išankstinė registracija tel. 8 609 01597.

Kaina – 4 Eur, mokiniui, studentui, pensininkui – 3 Eur.