VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Prof. Liudas Mažylis pristatys parodą „Lietuvių transatlantiniai skrydžiai filatelijoje“

Parodos

Liepos 15 d., šeštadienį, 12.00 val. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje (Vyskupo skv. 1, Anykščiai) pristatys savo asmeninės kolekcijos vokų parodą „Lietuvių transatlantiniai skrydžiai filatelijoje“.
„Eksponate – tik keletas vokų, bet tai šventos mūsų tautai relikvijos: laiškai, kuriuos per Atlantą pergabeno legendiniai mūsų lakūnai. Minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines, nutariau, kad tikrai verta padiskutuoti apie šią ypatingą istoriją mūsų šaliai. S. Darius ir S. Girėnas žuvo, bet „Lituanica“ gabentą paštą spėjo išsaugoti. Taip pat bibliotekoje Anykščiuose pristatysiu ir originalius vokus, menančius F. Vaitkaus transatlantinį skrydį 1935-aisiais“, – pasakoja parodos autorius prof. L. Mažylis.
Pasak profesoriaus, paroda primena lakūnų žygdarbius, be kita ko, atskleidžiant svarbią istorinės atminties pusę – pašto reikšmę. „Šiose eksponatuose pristatoma ne tik lietuvių transatlantinių skrydžių istorija filatelijoje, bet kartu tai atspindi, koks svarbus komunikacijos kanalas visais laikais buvo paštas“, – atkreipia dėmesį profesorius. L. Mažylis nuoširdžiai džiaugiasi, jog turės galimybę parodą pristatyti Anykščiuose ir kviečia visus ateiti padiskutuoti būtent S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-ojo jubiliejaus proga, būtent 1933-ųjų metų liepos 15-ąją prasidėjo „Lituanicos“ kelionė iš Niujorko „Susirinkusiems miestiečiams ir svečiams papasakosiu ir kaip šie eksponatai atsidūrė mano asmeninėje kolekcijoje, padiskutuosime apie tai, kaip buvo siekiama įamžinti mūsų lakūnų nuopelnus pasaulinės aviacijos raidai, sportui, tautinei savasčiai, taip pat ir pašto istorijai, apie istorinę atmintį bei šiandienos iššūkius“, – į parodos pristatymą kviečia L. Mažylis.
Originalius vokus profesorius gyvai pristatys tik liepos 15 d. renginio metu bibliotekoje. Vėliau joje bus eksponuojamos šių vokų, atspindinčių lietuvių transatlantinių kelionių istoriją filatelijoje, kopijos.
O liepos 16 d., sekmadienį, 22 val. „Lituanica“ skrydžiui atminti skirtame renginyje prie Puntuko akmens, kur iškalti lakūnų veidai ir Jų testamentas, L. Mažylis į susirinkusius dalyvius kreipsis tema „Lietuvių transatlantiniai skrydžiai: istorinė atmintis“.

Maloniai kviečiame dalyvauti.