VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Popierinis Niūronių žirgelis - V

Susitikimai

Penktasis karpinių meno meistrų ir mėgėjų suėjimas „POPIERINIS NIŪRONIŲ ŽIRGELIS" šiemet vyks rugpjūčio 9-11 dienomis. Kviečiame toliau kartu švęsti Žirgo metus, pakarpyti, pabendrauti, patobulėti. Plenero tema – žirgai. Per tris dienas dalyviai galės susipažinti su lietuviškų karpinių tradicijomis, bandys atgaivinti išnykusias popieriaus meno formas, ieškos naujos taikomosios paskirties. Niūronių karpytojų plenere didžiausias dėmesys bus skiriamas kadais didžiausiam žmogaus gyvenimo pagalbininkui - arkliui: bus karpomi paveikslėliai ir paveikslai, užuolaidėlės langams, lentynėlėms, lempų gaubtams, šventiems paveikslams, servetėlės duonai ir kt.
Į Arklio muziejų karpytojos suvažiuoja iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Tai ne tik puiki proga pasidalinti savo kūrybine patirtimi, bet ir galimybė sudalyvauti karpinių parodoje, kuri veiks plenero dienomis.
Kartu ne tik karpysime, dainuosime, žaisime, dalyvausime naktigonėje ir L. ir S. Didžiulių muziejaus edukacinėje programoje.

Plenero rengėjai laukia didelių ir mažų, besidominčių lietuviškais amatais, tradicijomis, istorija. Laukiami net tik tautodailininkai, popieriaus karpinių puoselėtojai, bet ir tie, kurie paprasčiausiai nori pabūti tyloje, arklių ir gamtos draugijoje.

Plenero koordinatorė Rita Vasiliauskienė, tel. nr. 8-612-69545.

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Arklio muziejus