VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Pasimatymas su miestu, kuriame gamtą atstovaus miško maudynių Lietuvoje pradininkė Mila Monk

Susitikimai

 Kviečiame į pasimatymą su miestu, kuriame gamtą atstovaus miško maudynių Lietuvoje pradininkė Mila Monk

 Tema:

Miestas, medis, žodis: kaip žodžiai, kuriuos vartojame, ir istorijos, kurias pasakojame, formuoja mūsų požiūrį į gamtą.

Anykščiams pristatant save žaliąja Lietuvos viršūne, jo gyventojams itin svarbu pamatyti gamtos svarbą mieste, rasti balansą tarp šių dviejų elementų bei suprasti žodžio, kalbos, komunikacijos svarbą ugdant ekologinį požiūrį.
Lektorė pristato pasaulyje dar gan naują discipliną - ekolingvistiką arba tai, kokį poveikį mūsų vartojami žodžiai ir pasakojamos istorijos turi požiūriui į gamtą ir veiksmams gamtos atžvilgiu.

____

Trumpai apie Milą:

miško maudynių pradininkė Lietuvoje, baigusi praktinius miško maudynių gidų mokymus tarptautiniame Miško terapijos institute Švedijoje bei teorinius ekoterapijos mokymus Pacifica Graduate institute JAV. Ji yra Miško terapijos ir edukacijos centro bendraįsteigėja ir vadovė, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė bei veiklų vedėja. Mila taip pat yra profesionali prozos ir poezijos vertėja. Kartu su kolege ji išvertė vieno iš miško terapijos pradininkų, japonų mokslininko Qing Li knygą „Miško maudynės“ į lietuvių kalbą. Mila veda patyriminius miško maudynių seansus Vilniaus ir kituose Lietuvos miškuose (Belmonto draustinyje, Anykščių šilelyje, Juodkrantės sengirėje, Aukštaitijos nac. parke ir kt.), taip pat ir už Lietuvos ribų (Lenkijoje, Norvegijoje, Sakartvele), organizuoja miško pojūčių stovyklas, skaito pranešimus apie ekolingvistiką (kaip žodžiai, kuriuos vartojame, ir istorijos, kurias pasakojame, formuoja mūsų požiūrį į gamtą) bei ryšio su gamta svarbą fizinei ir psichinei sveikatai bei emocinei būklei, veda virtualius streso mažinimo ir gilaus atsipalaidavimo seansus, pagrįstus miško maudynių metodika, taip pat gamtos poezijos dirbtuves.

______

 Būtina išankstinė registracija, nes vietų skaičius ribotas!
 Registruotis galima paspaudus nuorodą: https://forms.gle/hFtbTzPQYpSxZ32g8
Arba telefonu: 8 655 95117 bei el.paštu naujuvejubendruomene@gmail.com.
 Registracija vyks iki rugsėjo 22 d. 24 val.
 Užsipildžius dalyvių skaičiui, organizatoriai pasilieka teisę registraciją nutraukti anksčiau.