VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Muzikos savaitgaliai Anykščiuose

Koncertai

Džiugiai pranešame, jog festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ įvyks jau dvyliktąjį kartą! Birželio 21 d. (penktadienį) 18 val. Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai) festivalį atidarys Vytautas Kiminius (birbynė) ir Vincenzo De Martino (fortepijonas)

ĮĖJIMAS LAISVAS

PROGRAMA:

Jonas Švedas – „Baladė“

Jurgis Juozapaitis – „Sonata birbynei ir fortepijonui“

Eduardas Balsys – Trys fragmentai iš baleto „Eglė žalčių karalienė“: „Žuvytės“, „Drebulytė išdykėlė“, „Eglės rauda“

Valentinas Bagdonas – „Melodija”

Amilcare Ponchielli – „Capriccio birbynei ir fortepijonui“, Op. 80

Enrique Granados – „Macha ir lakštingala”

Enrique Granados – „Playera” Ispaniškas šokis, op. 5

Bela Bartok – „6 romunų šokiai”

Dueto motyvas, tai naujos muzikinės programos birbynei ir fortepijonui sukūrimas bei jos sklaida Lietuvos miestuose. Šio dueto tikslas skatinti plėsti birbynės ir fortepijono, kaip dueto, repertuarą. Atrasti naujų erdvių bei kūrinių, kurie būtų tinkamiausi šio instrumentų sąstato inovatoriškam ir patraukliam pateikimui. Taip pat pristatyti retai girdimas kompozicijas, kurios buvo sukurtos būtent birbynės instrumentui, atrasti ir naujų kūrinių, kuriuos būtų galima pritaikyti šiam išskirtiniam duetui.

Vytautas Kiminius – operos ir simfoninio orkestro dirigentas, vienas ryškiausių Lietuvos birbynininkų.

V. Kiminius 2010 m. baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją mokytojo Vytauto Zelenio klasėje.

2014 m. baigė birbynės specialybės bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, lekt. Kęstučio Lipeikos klasėje.

2016 m. įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistrantūros laipsnį prof. Juozo Domarko klasėje.

Vytautas instrumentu reprezentuoja Lietuvos kultūrą visame pasaulyje. Atlikdamas klasikinius pasaulinio lygio ir būtent birbynei rašytus kūrinius, pristato instrumentą, jo galimybes, lietuvių kultūros detales.

Vincenzo De Martino – nuo šešerių metų pradėjo mokytis skambinti fortepijonu pas Elisabettą Steri.

Nuo 2011 m. studijavo Kaljario „ G. P. da Palestrinos“ valstybinėje konservatorijoje, Maria Lucia Costa fortepijono klasėje, ir 2015 m. įgijo bakalaurą su aukščiausio laipsnio pagyrimu.

Nuo 2015 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje, ir 2017 m. įgijo magistro laipsnį.

2021 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantūrą.

V. De Martino yra įvairių tarptautinių pianistų konkursų finalistas ir nugalėtojas, tarp jų – tarptautinis Stasio Vainiūno pianistų konkursas

2018 m.

Pianistas aktyviai koncertuoja Italijoje ir Baltijos šalyse kaip solistas, akompaniatorius bei kamerinių ansamblių narys.

Organizatorius: Anykščių menų centras

Rėmėjas: Anykščių rajono savivaldybė

Informacinis rėmėjas: regioninis naujienų portalas ir laikraštis „Anykšta“, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra (AINA)

Naujienų agentūra „Kupiškėnų mintys“