VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Ir siela turi ausis. Paskaita + koncertas + pokalbis

Susitikimai

Ar girdėti galima tik ausimis? Informaciją apie mus supantį pasaulį įimame, taip vadinamomis, penkiomis juslėmis. Remdamiesi jomis, darome išvadas, kad, štai, ten stovi medis, šitas patiekalas yra valgomas ir skanus, anas kaktusas duria ir taip toliau.

Nuo tariamo proto triumfo Apšvietos epochoje, buvo siekta žmogų išvaduoti iš tamsių, šlykščių ir jį varžančių prietarų bei suteikti jam patikimą būdą pažinti save ir pasaulį. Viena iš didžiausių blogybių laikyta religija, kuri, esą, ne tik neturinti racionalaus pagrindo ir nesivadovaujanti nei mokslu, nei logika, nei empirika, bet nurodo ir į tam tikrą tikinčiojo kognityvinį sutrikimą. Tuo tarpu, netikėjimas suprastas kaip kokybiško ir laisvo mąstymo bei asmenybės brandos rezultatas.

Tačiau pastebime, kad pripažįstame ne tik medžių buvimą, patiekalų skonį ar kaktusų pavojų, bet kažką manome ir apie tokius fundamentalius gyvenimo aspektus, kaip moralė, grožis, prasmė ir pan. Negana to, įsitikinimai apie juos daro mūsų gyvenimams itin ženklios įtakos. Tačiau, ar gėrį galima užuosti, meilę paliesti, o gyvenimo prasmę iškramtyti? Ir, ar girdi tik tos dvi kremzlės, styrančios mums iš abiejų galvos pusių?

Apie tai ir kalbėsime šiame renginyje, kurio metu naudojama religinio (ne)muzikalumo idėja bus ne tik pristatyta žodžiu, bet ją bus galima patirti ir skambant koncertui.

Programa:
- Prof. dr. Tomo Sodeikos paskaita.
- Rugilės Daujotaitės koncertas.
- Pokalbis bei klausimai-atsakymai.

Pranešimas: filosofas, vertėjas ir pedagogas prof. dr. Tomas Sodeika.
Koncertas: multiinstrumentalistė, kompozitorė ir atlikėja Rugilė Daujotaitė.
Moderavimas: dr. Laurynas Jacevičius.

Renginys NEMOKAMAS.