VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Interaktyvi paroda Istorijų dvarelyje

Parodos

Interaktyvi paroda Istorijų dvarelyje

Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, nykštukas Nilsas – šie herojai kaipmat nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus. Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bet ar patys jauniausi skaitytojai dar pažįsta klasika tapusius personažus? Kokia yra šiuolaikinė Šiaurės šalių literatūra vaikams? Kaip žaidimas ir kūrybinės užduotys padeda atrasti skaitymo džiaugsmą?

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis” – tai nuotykių pilna pažinimo kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į biblioteką. Apsilankę parodoje, vaikai keliaus kartu su žymiausiais Šiaurės šalių literatūros personažais, ras begalę įtraukiančių žaidimų ir užduočių: galės žvejoti butelius ir juose rasti įdomių faktų apie vikingus arba patys parašyti žinutę-linkėjimą kitiems mažiesiems žvejams. Piešimo siena kvies trumpam įsijausti į iliustratorių vaidmenį ir sukurti savo knygos iliustraciją. Mėgstantiems kurti eiles patiks poezijos siena, kurioje vaikai galės parašyti trūkstamas posmų eilutes.

Pirmą kartą paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis” vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją, o nuo 2021 m. ji keliauja po Lietuvą.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos filiale Istorijų dvarelis (Paupio g.10, Anykščiai) paroda veiks iki rugpjūčio 31 dienos. Maloniai kviečiame aplankyti!

Grupėms būtina išankstinė registracija. Tel.nr. (+370 633) 44 506

El.paštas: istoriju.dvarelis@anyksciuvb.lt

 

Dėkojame Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai už galimybę susipažinti su Šiaurės šalių herojais ir išgirsti jų istorijas.

Projekto rėmėjai:

The Nordics

Šiaurės ministrų taryba

Reykjavik UNESCO city of literature

Panevėžio miesto savivaldybė

 

Informacinis rėmėjas regiono naujienų portalas anyksta.lt