VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Festivalis jaunimui ir vaikams „Nuo pradžių“ 2024

Susitikimai

Jaunimui ir vaikams skirtas festivalis „Nuo pradžių“ liepos 20-21 dienomis kviečia į dvi dienas truksiančią istorijų pasakojimo šventę Anykščiuose. Renginys – nemokamas.

Festivalio svečias Aleksandr Špilevoj kvies jaunimą į kūrybines dirbtuves „Melo ir tiesos fenomenas pasakojant istorijas“, kuriose patyrinėsime, kaip kinta žodžiu perduodamos legendos, padavimai, istorijos, pasimokysime kurti savo istorijas. Kūrybinio rašymo dirbtuves ves dėstytoja, rašytoja ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, kuri kvies atsipalaiduoti ir nerti į vaizduotės pasaulį. Režisierė Greta Štiormer „Protesto dirbtuvėse“ analizuos protestą ir pykčio išraiškas. Anot Gretos, pyktis gali būti ne tik destruktyvus, bet ir tapti varomąja kūrybos energija.

Išskirtinis festivalio svečias – Milda Varnauskaitė – papasakos istoriją pagal Michael Foreman knygą apie du geriausius draugus milžinus, gyvenančius tobulame pasaulyje, kurie vieną dieną ima ginčytis ir jų tobulas pasaulis subyra. Kas padės jiems susitaikyti?

Kadangi festivalio organizatoriai programoje ypatingą dėmesį skiria istorijų pasakojimui, šiemet lankytojai turės galimybę susipažinti ne tik su profesionalių pasakotojų pasirodymais, bet ir seniausiu Lietuvoje, visuomet veržliu ir ambicingu folkloro ansambliu „Ratilio“. Programoje autentiška kalba skleisis senosios lietuvių sakmės apie mitologines būtybes: laumes, kaukus, Laimą.

Festivalio lankytojus taip pat džiugins ir geštalto psichologijos metodais dirbanti meno (dailės), pasakų terapijos specialistė Irena Bulotienė. Pasakų terapeutė metaforinių kortelių pagalba kvies ne tik kurti istorijas, bet ir jas iliustruoti.

Teatras P kvies į smagų spektaklį-koncertą „Vakaras G arba gyvūnai ir gyvenimai“. Aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka, pasitelkdami lietuvių rašytojų eilėraščius ir savas istorijas, papasakos būtas ir nebūtas istorijas. Ir tai dar ne viskas!

Festivalį uždarys Muilo burbulų šou, kuriame išvysite ne tik burbulus, bet ir patys sudalyvausite pasirodyme.

Festivalio vieta – Vyskupo skveras.

Festivalį organizuoja Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė.
Festivalio partneris regioninis naujienų portalas „Anykšta“