VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Carlo Orffo kantata „Carmina Burana“

Koncertai

Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis Ukmergėje.  Festivalio koncertas Carlo Orffo kantata „Carmina Burana“ kovo 10 d. 18.00 val. įvyks Anykščiuose.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas Ukmergėje nuo 2005 metų paminimas būgnų ir perkusijų gaudesiu. Kovo 11-osios minėjimo metu miesto centre aidi būgnų garsai – vyksta Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio atlikėjų pasirodymai. Tai tik maža festivalio dalis – pagrindiniai koncertai kelias dienas vyksta Kultūros centro scenoje, kurioje koncertuoja festivalio dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulinės žvaigždės iš Europos, JAV, Brazilijos, Meksikos, Japonijos ir kitų šalių. Nuo pat pirmojo festivalio daugelį koncertų vedė Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, muzikologas Viktoras Gerulaitis.

2005 metais, festivaliui persikėlus iš Vilniaus į Ukmergę, čia pradėtas rengti Jono Taločkos vardo Baltijos respublikų mušamųjų instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame, kas antrus metus, organizuotame konkurse, dalyvavo jaunieji atlikėjai, pasirodę ir didžiojoje festivalio scenoje Ukmergės kultūros centre. Vėliau rengti Lietuvos muzikos mokyklų mušamųjų instrumentų ansamblių konkursai. Konkursų metu organizuoti meistriškumo kursai, kuriuos vedė į festivalį atvykę geriausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai.

Nuo 2014 metų festivalio meno vadovu dirbti pakviestas Latvijos Nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Latvijos Muzikos akademijos profesorius Edgars Saksons.

Jo dėka į Ukmergę kovo mėnesio pradžioje atvyksta pasaulyje garsūs perkusinės muzikos atlikėjai. Koncertai vyksta ne tik Ukmergės kultūros centre, bet ir Taujėnų dvare, 2018 metais vyko Deltuvos kultūros namuose, 2019 metais keliauja į Jonavos kultūros centrą. o šiais, 2023 metais - koncertas įvyks ir Anykščių kultūros centre. Festivalio baigiamajame koncerte atliekamos premjeros arba specialiai paruošti kūriniai kameriniam orkestrui ir solistams.

Nuo 2014 metų festivalio koncertus publikai pristato muzikologas Darius Užkuraitis.