VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Algio Fediajevo naujo albumo pristatymas Anykščiuose

Koncertai

ALGIO FEDIAJEVO NAUJO ALBUMO PRISTATYMAS ANYKŠČIUOSE

Šamaniškos akustinės psichodelikos epitetu savo kuriamą muziką apibūdinantis Algis Fediajevas lapkričio 4 dieną, 18 val., atvyksta į Anykščius, Anykščių menų inkubatorių, ir ne tuščiomis – su nauju albumu, pasirodančiu spalio 25 dieną, pavadintu „Po trejų metų“ ir leidžiamu vinilinės plokštelės, CD ir virtualiu formatais. Kartu atvykti jis pasikvietė ir įdomų kūrėją iš Estijos Nikita Menkov, kuris vien gitara ir balsu klausytojus išneš toli toli.

Plačiau apie naująjį A. Fediajevo albumą. Viena vertus, Anglijoje įrašytame albume atsiveria naujos teritorijos, negirdėti sąskambiai bei instrumentai, kita vertus, tai ir tęsinys ankstesnių kūrybinių ieškojimų. Naujajame albume Algis groja akustine gitara, lap steel gitara, armonikėle, dūdele, perkusija ir dainuoja, Emma Reed groja fleita, Mark Elliott – sintezatoriumi. Viską įrašė, sumiksavo ir masterį atliko Mark Elliott savojoje EMP Studio įrašų studijoje. Albumo viršelį sukūrė ir nupiešė Julija Fediajevaitė.

Galima sakyti, kad ir šiame albume į transinę, psichodelinę, “išnešančią” nuotaiką vedančios, duris atverinėjančios dainos yra dialogai tarp vietomis ramaus ir tarsi globojančio, vietomis agresyvaus ir atšiauraus vokalo bei virtuozišku originaliu skambesiu pasižyminčios akustinės gitaros, kuri kartais harmoninga ir lydinti į idiliškus tolius, kartais pikta, agresyvi ir atverianti tamsesnes, skaudesnes pasaulio puses. Dainų tekstai taip pat yra tarsi giliai ir išsamiai atpasakota vidinė psichodelinė kelionė, neaplenkianti nei šviesesnių, nei niūresnių vietovių.

Šalia to, kad tai ketvirtasis A. Fediajevo albumas, tai taip pat  antrasis išleidžiamas vinilo formatu (taip pat šiuo formatu galima rasti ir ankstesnįjį albumą „Pėdsakų lede nepalikus“, pasirodžiusį 2019 metų pabaigoje).

Naują albumą jau galima išgirsti čia https://resonatingwoodrecordings.bandcamp.com/album/po-trej-met

Spotify puslapis https://open.spotify.com/album/75tKoaQys9TcWW3yuT1ZC4?si=kRTbbBzUSuOc8NXrwqg_mQ

Facebook puslapis https://www.facebook.com/algisfediajevasmusic

Youtube https://www.youtube.com/watch?v=xjb4AeRZ4yI&ab_channel=AlgisFediajevas

Nikita Menkov muzikos galima paklausyti čia https://www.youtube.com/watch?si=EnA_Emux5JBu798t&fbclid=IwAR2TjC8HjOEFRqFfvJianpdQhFvvZQmPPxSNF_dgz9gJYwn5E1hqVsmgXGY&v=74Ti-ZvqYeA&feature=youtu.be&ab_channel=NikitaMenkov

Bilieto kaina – 7 eur.

Vieta – Anykščių menų inkubatorius (J.Biliūno 53, Anykščiai)