VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Vandens maršrutas: per ežerus

Maršrutai

Dviejų dienų žiedinis maršrutas per 4 ežerus.

Rubikių ežeras išskirtinis ne tik savo dydžiu, bet ir 16 salų, kurios visos turi įdomius pavadinimus: Varnagrotė, Bučinė, Česnakinė, Liepinė ir kt. Rubikių ežeras jungiasi su Dusyno, Limino ir Mūšėjaus ežerėliais. Šalia ežerų įrengta daug stovyklaviečių su patogia infrastruktūra. 
Maršruto pradžia – šiaurinėje Rubikių ežero dalyje esanti „Žuvienės pašiūrė“ (teikia maitinimo, valčių nuomos paslaugas). Išplaukite į pietus, netrukus pasiekiste salą, kuroje galima išsilaipinti, apžiūrėti Rubikių piliakalnį. Toliau plaukdami į pietus praplauksite tarp Bučinės ir Didžiosios salų. Nuplaukę dar maždaug 2,5 kilometro į pietus pasieksite Dusyno ežerėlį, įplaukite į jį ir išsilaipinkite stovyklavietėje. Nuo čia pėstute lengvai pasieksite 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą apžvalgos bokštą. 
Toliau plaukite išilgai Dusyno, Limino ir Mūšėjaus ežerų. Mūšėjaus ežero pietuose – stovyklavietė, čia apsistokite nakčiai. Į pietus maždaug už 1,3 kilometro yra Buivydų piliakalnis ir Buivydų uosis. Ryte išplaukite atgal. Pasiekę Rubikių ežerą, laikykitės dešiniau, maždaug už 3 kilometrų – Kriokšlio stovyklavietė, čia galima išsilaipinti, atsikvėpti. Plaukite į dešinę, maždaug už kilometro – Piliakalnio piliakalnis. Netrukus plaukdami į šiaurę pasieksite maršruto pabaigą.

Trasos ilgis 18,5 km.

Atsiliepimai

Komentuoti