VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Sporto klubas - žirgynas „Vilartas“

Sportas

Kontaktai

Darbo laikas:
I — V 08:00 — 21:00
VI 08:00 — 21:00
VII 08:00 — 21:00

Sporto klubas „Vilartas” – žirgynas,  įsikūręs Anykščių rajone, Niūronių kaime. 2007 m. kovo 8 dieną buvo įsteigtas sporto klubas „Vilartas“. Šiuo metu žirgyne yra 18 nuosavų sportinių ir laisvalaikio žirgų bei saujelė privačių žirgų, kurių skaičius metams bėgant vis didėja. Sporto klubas „Vilartas“ vienija žirginio sporto mėgėjus, jaunuosius sportininkus, profesionalus ir žmones su negalia, kurie laiko savo žirgus, treniruojasi ir leidžia laisvalaikį su žirgais. Sporto klubas sudaro palankias sąlygas sportuoti, rengia konkūrų varžybas, skatina su žirginiu sportu susijusių paslaugų ir aktyvių pramogų plėtrą.

Šiltuoju metų sezonu lankytojai kviečiami maudynėms su žirgais! Tai 1,5 valandos trukmės jodinėjimas žirgais Niūronių girelės takais ir Šventosios upės paupiu bei fantastiškomis maudynėmis upėje su žirgais. Šis maršrutas yra neapsakomai vaizdingas: upės vingiai, kvepiančios pievos, miško vėsuma. Prieš išjojant, būsite supažindinti, kaip valdyti žirgą, suprasti jo kūno kalbą, o viso jojimo metu instruktorius ne tik jus prižiūrės, bet ir mielai pasidalins pasakojimais apie žirgus, žirgų sportą. 

Pritaikyta neįgaliesiems.

Paslaugos

 • Edukacija “Pažink žirgą”;
 • Žirgų nuoma fotosesijoms;
 • Jojimo pamokos ir treniruotės;
 • Pramoginis jodinėjimas gamtoje;
 • Karietos bei rogių nuoma šventėms;
 • Gardų nuoma ir žirgų transportavimo paslaugos.

Paslaugos teikiamos visais metų laikais. Esant nepalankioms oro sąlygoms, paslaugos vykdomos jojimo manieže.

 

Atsiliepimai

Komentuoti
 • To
  Tomas
  2023-06-21

  Išskirtinė patirtis Anykščiuose, kuriose negausite nei jokiame Lietuvos miestelyje, nei jokioje Europos šalyje. Birželio 18 d. popietę gimtadienio dienos proga subūrėme tėvus, artimus draugus pasivažinėti dviračiais po Anykščius ir jų apylinkes. Kadangi prieš tai vyko puikios MTB varžybos Niūronių kaime, tai mums buvo tiesiog papildomas impulsas kartu su artimiausiais žmonėmis pasimėgauti dviračiais. Susirinko 11 žmonių kompanija, kur jauniausiai mergaite buvo 3 metai, vyriausiam senjorui virš 70 metų. Startavę nuo Anykščių bažnyčios aplankėme Arklio muziejų, po puikaus ir malonaus priėmimo sukome ratą pro žirgyną ir planavome grįžti atgal į Anykščius. Važiuojant pro žirgyną išbėgo ant kelio du palaidi nedideli šunys. Sustojome jų paglostyti. Tuo metu nauju visureigiu Toyota Land Cruiser prie pastato atvyko moteris su vaikais. Jauna ponia, uždariusi savo mažus vaikus visureigyje, išsivedė iš žirgyno pastato itin didelį ir agresyvų šunį be antsnukio, iš pažiūros labai panašų į italų mastifo veislės šunį, ir grąsindama paleisti ant trijų metų mergaitės iššaukė, kad žirgynas kartu su pro jį einančiu keliu yra privati nuosavybė. Buvome šokiruoti ir išgąsdinti tokio agresyvaus moters elgesio, juolab, kad nei ženklo apie privatų kelią, nei kito išskirtinio žymėjimą apie draudimą važiuoti nebuvo nei iš vienos kelio pusės. Mieli lietuvaičiai, mėgaukimės savo šalimi, bet neleiskime, kad turtėdami tautiečiai nevirstų agresyviais marozais carais ir marozėmis carienėmis.

 • Va
  Valentina
  2018-07-22

  Ačiū u- jūsų jojimo patirtį ir mes nors vilniečiai mes jumiis didziojamės