VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Pažintinis maršrutas: rašytojų keliais

Maršrutai

Turbūt tokia graži Anykščių krašto gamta įkvėpė kurti – iš Anykščių krašto kilo daugiau nei 50 žymių kūrėjų. Pasirinkę šį maršrutą turėsite galimybę pažinti aplinką, kurioje gyveno patys žymiausi krašto rašytojai ir poetai: J. Biliūnas, A. Baranauskas, A. Vienuolis-Žukauskas, B. Buivydaitė. Keliaudami šiuo maršrutu taip pat galite aplankyti Arklio muziejų Niūronyse, Pavarių liepą ir Pavarių akmenį, Liudiškių piliakalnį, aukščiausią Lietuvoje dvibokštę Šv. Mato bažnyčią (viename iš bokštų įrengta apžvalgos aikštelė). Maršruto pradžia – Anykščių regioninio parko lankytojų centras, kuriame įrengta moderni ekspozicija. 

ARP lankytojų centras – „Laimės žiburys“. Maršruto pradžia – ARP lankytojų centras. Išėję iki J. Biliūno gatvės sukite į dešinę ir eikite tiesiai maždaug 600 metrų, pasiekę sankryžą su Liudiškių gatve sukite į kairę. Jono Biliūno kapas „Laimės žiburys“ maždaug 1,5 km.
„Laimės žiburys“ – B. Buivydaitės memorialinis namas-muziejus. Nuo „Laimės žiburio“ atgal eikite tuo pačiu keliu maždaug 1 km iki kairėje pusėje pasieksite K. Ladigos gatvę. Pasukite į ją ir keliaukite tieisiai iki sankryžos su Dariaus ir Girėno gatve, vėl pasukite į kairę. Pamatysite Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštus – dabar tai jūsų orientyras, keliaukite jų link. Paėję už bažnyčios dar apie 80 metrų kairėje pusėje pamatysite B. Buivydaitės memorialinį muziejų. Aplankę muziejų grįžkite iki bažyčios. Šalia jos – monumentali skulptūrinė kompozija A. Baranauskui. Nuo jos keliaukite tilto link. Prie jo paminklas A. Žukauskui-Vienuoliui. Perėję per tiltą keliaukite tiesiai, netrukus pasieksite A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų. 
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus – Niūronys. Aplankę muziejų atgal grįžkite tiltu, perėję jį leiskitės žemyn į „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo taką“ besidriekiantį palei Šventosios kairįjį krantą, keliaukite į užtvankos pusę. Šiuo taku palei upę keliaukite maždaug 2,6 km iki pat jo pabaigos. Pasibaigus takui prieisite Šeimyniškėlių gatvę, sukitė kairėn – iki Niūronių maždaug 4,5 km. Pakeliui siūlome aplankyti J. Biliūno sodybą-muziejų, Pavarių liepą ir Pavarių akmenį.
Apsilankę Niūronyse atgal grįžkite tuo pačiu keliu iki „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo tako“. Pasukę į jį keliaukite maždaug 1,7 km iki pasieksite tiltelį per Anykštos upę, šalia stovi informacinis stendas. tilteliu neikite, bet sukite į kairėje prasidedantį keliuką, kilkite į kalną ir netrukus dešinėje išvysite Anykščių RP lankytojų centrą – čia maršruto pabaiga.

Tako ilgis 21 km.

Atsiliepimai

Komentuoti