VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Dviračių maršrutas: kelionė aplink Rubikių ežerą

Maršrutai

Lengvas 4-5 valandų žiedinis maršrutas aplink Rubikių ežerą, prasidedantis ir pasibaigiantis šalia siauruko stotelės Rubikiuose. Maršrutą sudaro asfalto kelias, žvyrkeliai. Maršruto ilgis 17 km. 

Pasirinkę šį maršrutą apvažiuosite Rubikių ežerą, kuris išskirtinis ne tik savo dydžiu, bet ir 16 salų. Visos salos turi originalius pavadinmus: Česnakinė, Bučinė, Varnagrotė ir t.t. Rubikių ežeras jungiasi su Dusyno, Limino ir Mūšėjaus ežerais, visi kartu jie patenka į Rubikių hidrografinį draustinį. Keliaudami maršrutu turėsite galimybę apžvelgti Rubikių ir Dusyno ežerų panoramą iš 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto! 
Stotelė – Mačionys. Nuo siauruko stotelės važiuokite į kairę. Sankryžoje sukite į dešinę ir važiuokite asfaltuotu keliu. Už maždaug 3,2 km pasieksite stovyklavietę, kur galėsite atsipūsti. Nuo stovyklavietės važiuokite toliau maždaug 2,3 km iki Mačionių kaimo.
Mačionys – Stotelė. Per Mačionių kaimą važiuokite tiesiai iki T formos sankryžos – sukite į dešinę. Šia kelio atkarpa važiuokite maždaug 5 km. Privažiuosite „Gradiali Anykščiai“, čia sukite į dešinę ir važiuokite maždaug 2,3 km. Sankryžoje sukite į dešinę. Maršruto pabaiga maždaug už 3 km.

 

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Ar
    Arvydas
    2020-08-01

    Labai laku vadinti kelis žvyrkelius ir asfaltuotą kelią dviračiu taku. Jokios (visiškai) infrastruktūros dviračiams - su vaikais labai nesaugu, nes trečdalis maršruto eina dviejų juostų keliu kur juodais dūmais apsipylę BNV lekia apie150 km/h.