VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

VMI sukūrė nemokamą PVM skaičiuoklę

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad sukūrė ir kviečia naudotis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) skaičiuokle, kuri padės smulkiesiems verslininkams, autorinius atlyginimus gaunantiems gyventojams savarankiškai sekti, kada jiems atsiranda būtinybė registruotis PVM mokėtoju. O neįsiregistravusiems PVM mokėtoju, padės teisingai apskaičiuoti PVM.

„Tikimės, kad skaičiuoklė bus naudinga visiems smulkiesiems verslininkams. Ja naudotis nesudėtinga – tereikia kas mėnesį įvesti gautas pajamas, o skaičiuoklė parodys, kada atsirado prievolė registruotis PVM mokėtoju ir ką toliau daryti, jei laiku neįsiregistravote. Skaičiuoklė pagal įrašytus sandorius apskaičiuos PVM ir pasirūpins, kad antrą kartą nuo tų pačių pajamų PVM nemokėtumėte,“- pasakoja VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, akcentuodamas, kad Lietuvoje PVM mokėtoju tampama, kai per 12 paskutinių mėnesių pajamos viršija 45 tūkst. eurų ribą.

Norint naudotis skaičiuokle nereikės registruotis prie VMI sistemų – ji, kaip ir kitos VMI sukurtos skaičiuoklės, pasiekiama VMI tinklapio skiltyje Skaičiuoklės.

 

Papildoma informacija

Pavyzdžiai apie PVM apskaičiavimą

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti