VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Tiesioginės paskolos turizmo paslaugų teikėjams

Startuoja tiesioginės paskolos nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems turizmo paslaugų teikėjams

Turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai jau gali kreiptis į nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl tiesioginių paskolų, skirtų kelionių organizatoriams atsiskaityti su turistais dėl neįvykusių kelionių ir apgyvendinimo ar viešojo maitinimo paslaugas teikiančių verslų būtinosioms išlaidoms padengti. Šioms tikslinėms paskoloms skirta 30 mln. Eur. 

„Šio segmento verslai yra vieni labiausiai paveiktų pandemijos, todėl svarstant lengvatinių paskolų sąlygas verslo poreikiai buvo pagrindinis prioritetas. Atšaukus karantiną, turizmo paslaugas teikiančios įmonės jau gali atnaujinti ir dalį paslaugų, o kartu pasinaudodamos tikslinėmis lengvatinėmis paskolomis galės finansuoti dalį būtinų veiklos išlaidų, reikalingų iki  įprastų verslo apimčių atsistatymo, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Įmonių situacijos yra skirtingos, tačiau tikimės, kad įvertinusios savo padėtį, jos pasinaudos paskolomis, skirtomis stabilizuoti veiklai ir išsaugoti darbuotojus.

Anot INVEGOS vadovo, ruošiant priemonę itin svarbios buvo verslo bendruomenės pastabos, padėjusios tiksliau įvertinti šio sektoriaus specifiką: atsižvelgta į pasiūlymus įvertinti pandemijos poveikį ne tik kelionėms, organizuojamoms autobusu ar užsakomaisiais skrydžiais, bet ir reguliariaisiais reisais, sudaryti galimybes dėl paskolų kreiptis platesniam apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių ratui, taip pat didelėms viešojo maitinimo įstaigoms.

Kelionių organizatoriai INVEGOS lengvatinėmis paskolomis galės pasinaudoti atsiskaitydami su turistais dėl neįvykusių kelionių tais atvejais, kai galiojančias sutartis turintys keliautojai atsisakė pasiūlyto kupono. Paskolos dydis apskaičiuojamas individualiai, atsižvelgiant į sumą, kurią kelionių organizatorius turi grąžinti turistams už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones. Esant poreikiui, paskolos suma gali būti didinama, tačiau visais atvejais ji negali viršyti maksimalios 3 mln. eurų sumos. Reiktų atkreipti dėmesį, kad turistinės kelionės sutartys turėjo būti sudarytos iki  2020 m. kovo 16 d. ir turėjo būti vykdomos nuo 2020 m. vasario 1 d.

Jei kelionių organizatorius ima iki 20 tūkst. Eur paskolą, ji suteikiama iki 18 mėnesių laikotarpiui, visais kitais atvejais – iki 72 mėnesių. Paskola pradedama grąžinti praėjus 6 mėnesiams po sutarties sudarymo dienos, kai trukmė yra iki 18 mėn., arba po 12 mėn. nuo sutarties sudarymo dienos, kai ji sudaryta ilgesniam nei 18 mėn. laikotarpiui.

„Numatydami paskolų grąžinimo pradžios laikotarpį, siekiame verslui suteikti pakankamai laiko atsistoti ant kojų“ – susitelkti į veiklos atgaivinimą, stabilizuoti finansinius srautus, piniginius resursus nukreipti ten, kur tuo metu reikia labiausiai. Suprantame, kad veiklos tęstinumas ir darbuotojų išsaugojimas, o ne paskolos grąžinimas, šiuo metu įmonėms svarbiausias“, – sako K. Motiejūnas.

Lengvatinės paskolos apgyvendinimo ar viešojo maitinimo paslaugas teikiantiems verslininkams skirtos būtiniausioms išlaidoms finansuoti: valstybės nekompensuojamam darbo užmokesčiui, transporto nuomos ir kitų paslaugų pirkimui, nekilnojamojo turto nuomos mokesčiui (jeigu jis nėra valstybės kompensuojamas pagal šiam tikslui numatytą priemonę), turto išlaikymo išlaidoms, kitų paskolų įmokų mokėjimui, komunalinių paslaugų ir kitoms administracinėms išlaidoms. Atsižvelgiant į šias veiklos patiriamas išlaidas tęstinumui užtikrinti, apskaičiuojamas individualus 3 mln. eurų neviršijantis paskolos dydis.

Paskolos sutartis su apgyvendinimo ar viešojo maitinimo paslaugas teikiančiais verslininkais sudaroma iki 72 mėn. laikotarpiui ir pradedama grąžinti ne vėliau kaip po 12 mėn. po paskolos sutarties pasirašymo dienos.

Tiek kelionių organizatoriams, tiek apgyvendinimo ar viešojo maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms palūkanų dydis nustatomas pagal paskolos trukmę ir įmonės dydį: smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams numatytos 0,1-0,69 proc., didelėms įmonėms – 0,19-1,69 proc. palūkanos.

Paskolų turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai paraiškas paskolai gauti turi pateikti interneto platformoje adresu  https://tour.invega.lt iki 2020 m. lapkričio 30 d., o paskolų sutartys galės būti sudaromos iki š. m. gruodžio 31 d.

Detalią informaciją apie paskolų turizmo ir viešojo maitinimo  paslaugų teikėjams sąlygas, atitikimo reikalavimus galima rasti čia ir čia.

Priemonės įgyvendinimo sąlygas nustato aprašas.

Konsultacijos dėl priemonės sąlygų teikiamos:

el. paštu: paskolosturizmui@invega.lt

tel.: +370 5 210 7510,

mob. tel.: +370 612 67141, +370 614 99029

 

INVEGA informacija

Atsiliepimai

Komentuoti