VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Tarptautinių parodų dalyviai gali teikti paraiškas

Tarptautinių parodų dalyviai jau gali teikti paraiškas

Nacionalinė mokėjimo agentūra informuoja, jog jau yra paskelbti pirmieji šiais metais kvietimai teikti paraiškas dėl dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose, verslo misijose užsienio valstybėse. Paraiškos renkamos iki sausio 19 d.

Šiuo metu, vadovaujantis Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, paskelbti kvietimai dalyvauti dvejose parodose: „Biofach“ ir „Gulfood“.

Tarptautinė ekologiškų maisto produktų ir gėrimų paroda „Biofach“ vyks nuotoliniu būdu 2021 m. vasario 17–19 d. Planuojantiems joje dalyvauti numatyta išskirstyti 37 000 Eur paramos. Šios paramos intensyvumas – iki 80 proc.

Tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Gulfood“ vyks 2021 m. vasario 21–25 d. Dubajuje, JAE. Šios parodos dalyviams skirta 56 000 Eur paramos suma, paramos intensyvumas – iki 50 proc.

Remtinos šios tarptautinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų „Biofach“ ir tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų „Gulfood“ parodose eksponuojamų produktų grupės:

1.     pienas ir pieno produktai;

2.     mėsa ir mėsos produktai;

3.     žuvis ir žuvies produktai;

4.     duona ir duonos gaminiai, miltinė konditerija;

5.     gaminiai iš miltų;

6.     grūdų produktai;

7.     vaisiai, uogos, daržovės ir grybai (švieži, perdirbti ir džiovinti);

8.     majonezas, pomidorų padažas, kečupas;

9.     kiaušiniai ir kiaušinių produktai;

10.  šokoladas, produktai su šokoladu, cukrinės konditerijos gaminiai;

11.  gėrimai (vanduo, arbata, gira, sultys, gaivieji gėrimai, alus, midus);

12.  vynuoginių sraigių produktai maistui;

13.  pluoštinės kanapės ir pluoštinių kanapių produktai;

14.  riešutai ir riešutų produktai;

15.  medus ir medaus produktai;

16.  prieskoniai.

Primintina, jog paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dėl dalyvavimo parodose gali teikti dalyvavimo žemės ūkio ir (ar) maisto produktų parodose, ir (ar) mugėse, ir (ar) pristatymuose, ir (ar) verslo misijose užsienio valstybėse organizavimu užsiimantys ūkio subjektai.

Šis finansavimas skirtas didinti Lietuvoje pagamintų žemės ūkio ir maisto produktų žinomumą ir konkurencingumą pasaulyje, skatinti jų naujų pardavimo rinkų paiešką ir esamų rinkų plėtrą, sustiprinti esamus ir užmegzti naujus verslo ryšius bei supažindinti vartotojus su įvairių rūšių Lietuvoje pagamintais žemės ūkio ir maisto produktais.

Paraiškos ir kiti dokumentai turi būti teikiami Žemės ūkio ministerijos Dokumentų valdymo ir interesantų priėmimo skyriui (Lelevelio g. 6, Vilnius) arba elektroniniu paštu greta.karaliute@zum.lt.

Naudinga informacija:

 

NMA informacija

Atsiliepimai

Komentuoti