VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Šildymo kompensacijų skyrimo tvarka

Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas. 

Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisos priimtos atsižvelgiant į energijos išteklių kainų stabilizavimąsi, savivaldybių praktiką ir siūlymus bei Europos Tarybos rekomendaciją – iki šių metų pabaigos panaikinti galiojančias su energija susijusios paramos priemones ir užtikrinti, kad tomis priemonėmis būtų siekiama apsaugoti pažeidžiamus namų ūkius. 

Prezidentui pasirašius, įstatymo nuostata bus taikoma nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. bei visą šildymo sezoną gyventojų pateiktiems prašymams.

Nuostata dėl nuosavybės teise turimo turto nevertinimo galiojo nuo 2020 m. birželio mėn., siekiant sušvelninti socialines koronaviruso pandemijos pasekmes, o 2022 m. jos galiojimas buvo pratęstas, siekiant apsaugoti nepasiturinčius gyventojus nuo infliacijos sukeltų neigiamų pasekmių bei energijos išteklių kainų staigaus augimo. Tokiu būdu finansinius sunkumus patiriantiems gyventojams buvo sudarytos palankesnės sąlygos gauti piniginę socialinę paramą.

Įsigaliojus įstatymo pakeitimams ir atsižvelgiant į prognozuojamą šilumos kainų mažėjimą būsimą šildymo sezoną, išankstiniais skaičiavimais, būsto šildymo išlaidų kompensacijų gavėjų skaičius vidutiniškai per mėnesį sieks apie 200 tūkst. namų ūkių arba apie 18 proc. mažiau nei 2022/2023 m. šildymo sezoną.

 

Informacija Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

 

Atsiliepimai

Komentuoti