VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Rugpjūčio 23-ąją – palaikymo ženklai Baltarusijos tautos kovai už demokratiją

1989 m. rugpjūčio 23-ąją masinė Baltijos tautų akcija „Baltijos kelias“ pranoko visus lūkesčius. 2 mln. žmonių rankų grandine sujungė 620 kilometrų nuo Vilniaus (Gedimino pilies) per Rygą (Laisvės paminklas) iki Talino (Tompėjos pilies). Stovėjusieji Baltijos kelyje demonstravo taikų ryžtą būti nepriklausomais, trys tautos parodė gražiausią savitarpio supratimą, solidarumą ir vienybę. Ši diena ryškiai įsirėžė ne tik mūsų šalies, bet ir pasaulio istorijos puslapiuose.

„Šiandien šalia Lietuvos, kaimyninėje Baltarusijoje, vykstanti kova už laisvę mums suprantama geriau, nei kam kitam. Pastarieji įvykiai parodė, kad laisvė ir demokratija nėra duotybė – tai brandos, sąmoningumo ir drąsos pasekmė“, – teigia Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

Anykščių rajono savivaldybė kviečia visus anykštėnus išreikšti solidarumą Baltarusijos tautai ir jos pasirinktam taikiam keliui į demokratiją.

Rugpjūčio 23-ąją kviečiame kaip niekada aktyviai kelti lietuviškąsias trispalves – taip nors simboliškai dalinsimės palaikymo žinia už demokratines vertybes kovojantiems Baltarusijos piliečiams. Tuo metu, kai Vilniuje nuo Katedros aikštės iki Baltarusijos sienos drieksis gyvoji „Laisvės kelio“ grandinė, Anykščiuose paminklas Laisvei nušvis istorinės Baltarusijos vėliavos spalvomis: balta-raudona-balta. Raginame rajono įstaigas bei gyventojus rugpjūčio 23-ąją nuo19 iki 22 val. šiomis spalvomis apšviesti pastatus, uždegti žvakeles languose.

Parodykime, kad esame vieningi, vertiname ir branginame iškovotą laisvę bei palaikome už demokratiją kovojančius baltarusius.

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

Atsiliepimai

Komentuoti