VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Pritarta subsidijoms nukentėjusiam verslui

Pritarta subsidijoms nuo antrosios COVID-19 bangos nukentėjusiam verslui

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiandien patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymą skirti 150 mln. eurų subsidijoms nuo antrosios COVID-19 bangos nukentėjusiam verslui. Subsidijos bus skiriamos tiems verslams, kurių bendra apyvarta nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 d. krito 30 proc. ir daugiau, palyginti su atitinkamu 2019 m. ir 2020 m. laikotarpiu.  

„Siekiame maksimaliai atsižvelgti į susidariusią sudėtingą situaciją ir kad parama verslą pasiektų kuo greičiau. Svarbiausia žinia verslui yra ta, kad subsidijas galės gauti tos įmonės, kurių apyvarta bus skaičiuojama nuo šių metų spalio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 dienos. Iki šiol buvo numatyta, kad subsidijos gali būti skiriamos tiems verslo subjektams, kurių apyvarta krito nuo šių m. kovo 1 dienos iki spalio pabaigos ir tai neapėmė antrosios COVID–19 bangos laikotarpio“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Tai yra pirmas pagalbos nukentėjusiam verslui etapas. Šiame etape numatyta skirta 150 mln. eurų subsidijoms, 30 mln. eurų paskoloms. Numatyta skirti 33,1 mln. eurų paramos verslui ir 16,9 mln. eurų įsipareigojimams pagal jau pasirašytas sutartis vykdyti. Šios priemonės skirtos įmonėms, kurios labiausiai nukentėjo nuo antrosios COVID-19 bangos ir kurias labiausiai paveiks karantino sąlygos.  

Šioms priemonėms dar bus prašoma Europos Komisijos (EK) pritarimo, dėl to A. Armonaitė pirmadienį tiesiogiai telefonu kalbėjo su EK vicepirmininke Margrethe Vestager, o vakar paramos projektas buvo išsiųstas derinti su EK. Siekiama, kad pirmasis pagalbos paketas 150 mln. eurų verslą pasiektų 2021 m. sausį ir todėl paramos verslui priemonių paketą suderinti su EK tikimasi iki metų pabaigos.   

Artimiausiu metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbs daugiau priemonių nuo karantino nukentėjusiam verslui. Lietuva siekia, kad EK šias priemones leistų naudoti kuo skubiau.  

Antrame pagalbos verslui etape daugiausia dėmesio bus skiriama labiau nukentėjusiems verslams ir tiems sektoriams, kurių veikla buvo sustabdyta. Planuojama, kad sausio pradžioje antrojo etapo pasiūlymai bus pristatyti ir aptarti su socialiniais partneriais.

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Atsiliepimai

Komentuoti