VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Pratęsta priemonė „Atostogos medikams“

Priemonė „Atostogos medikams“ pratęsta iki gruodžio vidurio

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva 200 eurų poilsiui medikai ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai galės pasinaudoti net ir pratęsus karantiną – priemonė „Atostogos medikams“ pratęsta iki šių metų gruodžio 15 dienos.

„Priemonė „Atostogos medikams“ išties sėkminga tiek Lietuvos turizmo sektoriui, tiek šauni dovana patiems medikams. Dėl susiklosčiusios dabartinės padėties – COVID-19 pandemijos, paskelbto karantino ir išaugusio darbo krūvio – medikams yra sunkiau pasinaudoti šia priemone. Atsižvelgdami į tai bei suprasdami, kad dalies turizmo paslaugų teikimas yra apribotas, nusprendėme pratęsti šios priemonės terminą iki gruodžio vidurio. Šis sprendimas naudingas tiek medikams, kurie dar nespėjo rezervuoti turizmo paslaugų, tiek COVID-19 pandemijos paveiktam Lietuvos turizmo sektoriui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Priemonė „Atostogos medikams“ iki šiol sėkmingai pritraukė tiek turizmo paslaugų teikėjų, tiek ja besinaudojančių medikų bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Joje dalyvauja 867 turizmo paslaugų teikėjai, tarp kurių – 117 kelionių organizatorių, 85 kelionių pardavimo agentai ir 665 apgyvendinimo įstaigos. Paslaugas jau rezervavo beveik 28 tūkst. licencijuotų medikų ir 13,9 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, gavusių turizmo paslaugų kuponus.

„Karantino laikotarpiu medikai ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai kviečiami pasinaudoti įvairiomis turizmo paslaugomis: pailsėti kaimo turizmo sodybose, apsistoti šalies miestuose įsikūrusiuose viešbučiuose, kurie kartu su restoranais per kelionių organizatorius bei kelionių agentūras siūlo įvairias degustacines vakarienes viešbučio kambaryje ar išsinešant maistą į namus,  netikėtomis ekskursijomis ar kitomis saugiu būdu teikiamomis paslaugomis“, – sako V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Priemonę administruojančios viešosios įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, „Medikų atostogomis“ pasinaudojo jau beveik 33 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Turizmo paslaugų teikėjai yra pateikę 4,8 tūkst. mokėjimo prašymų, jiems jau yra išmokėta kompensacijų už 6,5 mln. eurų.

Šiuo metu daugiausiai pagalbos yra gavę kurortuose – Palangoje, Neringoje, Druskininkuose ir Birštone – ir netoli jų veikiantys turizmo paslaugų teikėjai bei stambūs kelionių organizatoriai, taip pat kelionių pardavimo agentai.

Paslaugų teikėjai, norintys pasinaudoti priemone, vis dar gali registruotis. Registracijos forma pateikiama čia.

Medikai daugiau informacijos apie priemonę gali sužinoti interneto svetainėje: https://atostogosmedikams.lt/medikams/.

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Atsiliepimai

Komentuoti