VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Parama trumpoms tiekimo grandinėms

Nuo lapkričio 22 d. ūkio subjektai vėl galės teikti paramos paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Paraiškos Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) bus renkamos iki gruodžio 23 d. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 6 879 352 Eur.

 

Atkreiptinas dėmesys, jog prieš šį paraiškų surinkimo etapą buvo koreguotos priemonės įgyvendinimo taisyklės, kuriose patikslinti reikalavimai pareiškėjams. Dauguma korekcijų svarbios pareiškėjams, numačiusiems kurti logistikos centrus.

 

Galimi pareiškėjai

Dėl paramos vystyti ūkio subjektų bendradarbiavimą kuriant trumpąsias tiekimo grandines kviečiami kreiptis žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo srityje veikiantys ūkio subjektai, kuriantys ir vykdantys trumposios tiekimo grandinės veiklą, t. y.:

  • fiziniai asmenys (ūkininkai), užsiimantys žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu, ir (arba) rinkodara, 
  • privatūs juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu, ir (arba) rinkodara,
  • privatūs juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio ir maisto produktų prekyba. Šios pareiškėjų ir (arba) partnerių grupės gali būti pareiškėjais, partneriais ir tarpininkais.

Paraiškos priimamos tik kartu su partneriais, kurie kartu su pareiškėju dalyvauja projekte, jį įgyvendina ir finansuoja. Jų bendradarbiavimas privalo būti įtvirtintas jungtine veiklos sutartimi.

Projekte gali dalyvauti ir vienas tarpininkas – subjektas, veikiantis prekybos srityje, pvz., pardavėjas, mažmeninės prekybos atstovas ir pan., ir dalyvaujantis trumpoje tiekimo grandinėje tarp gamintojo ir galutinio vartotojo, – tačiau jo dalyvavimas nėra privalomas.

Partneriais ir tarpininkais gali būti ir viešieji juridiniai asmenys, veikiantys pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą ir (arba) Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymą žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros srityse.

 

DAUGIAU INFORMACIJOS https://www.nma.lt/index.php/naujienos/lapkricio-22-d-paraiskas-prades-teikti-trumpuju-grandiniu-dalyviai/39214

Atsiliepimai

Komentuoti