VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Papildoma INVEGA pagalba verslui

Papildoma INVEGA pagalba verslui – galimybė atidėti per pirmąjį karantiną išduotų paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams grąžinimo pradžią

 

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) inicijavo pirmosios pandemijos bangos metu teiktų paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams sąlygų pakeitimus. Šiomis paskolomis pirmosios pandemijos bangos metu pasinaudoję verslai dabar gali atidėti paskolų įmokų mokėjimus dar 6 mėn. Taip pat INVEGA primena, kad verslo atstovai gali pratęsti iki maksimaliai leistino paskolos terminą, jeigu jis buvo trumpesnis nei 6 metai.

Atliktais pakeitimais numatyta galimybė atidėti minėtų paskolų grąžinimą papildomai iki 6 mėn. laikotarpiui, nepriklausomai nuo to, ar paskola jau pradėta grąžinti, ar dar ne. Taip pat paskolų gavėjai gali pratęsti paskolos terminą iki maksimaliai leistino, t. y. iki 6 metų, jeigu jis buvo trumpesnis. Priklausomai nuo gautos paskolos, verslui užteks pateikti prašymą lengvatinę paskolą labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams suteikusiam finansų tarpininkui.

„Suprasdami sudėtingą verslo situaciją užklupus antrajai pandemijos bangai, šalia esančių valstybės pagalbos priemonių, ieškome būdų, kaip dar galėtume padėti verslui. Inicijavome jau baigtų teikti paskolų sąlygų korekcijas siekdami sudaryti galimybes jomis pasinaudojusioms įmonėms ir verslininkams atidėti savo įsipareigojimų mokėjimus. Tikimės, kad tai dar labiau palengvins smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų, nukentėjusių pirmojo karantino metu, finansinę situaciją ir padės joms susikoncentruoti į verslo išlaikymą“, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

INVEGA vadovo teigimu, paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams 3462 įmonėms ir verslininkams padėjo lengviau išgyventi pirmąjį karantiną – padengti būtiniausias išlaidas, tęsti veiklą, išsaugoti darbo vietas. Dabar šie verslininkai gali atidėti paskolos įmokų mokėjimą pateikdami prašymą paskolą suteikusiam finansų tarpininkui.

Pažymėtina, jog paskolos grąžinimas gali būti atidėtas papildomai iš viso iki 6 mėn. laikotarpiui, nepriklausomai nuo to, ar paskola pradėta grąžinti, ar ne, t. y. paskolos gavėjas gali atsidėti vieną kartą iš karto 6 mėn. arba, pvz., du kartus po 3 mėn. ir pan. Turėdamas daugiau pasirinkimo galimybių, verslas galės lengviau apsispręsti dėl geriausio jų situaciją atitinkančio varianto. Už šį atidėjimo terminą, kuriuo pratęsiama paskola ir (ar) atliekami paskolos sutarties pakeitimai, finansų tarpininkas gali taikyti standartinius sutarties sąlygų keitimo mokesčius, atitinkančius jų įprastus įkainius. INVEGA atkreipia dėmesį, kad kai dėl atidėjimo termino nustatymo vienu metu ir pratęsiamas paskolos laikotarpis, ir keičiama paskolos sutartis, taikomas vienas paskolos sutarties keitimo mokestis.

Taip pat INVEGA primena, kad tie verslininkai, kurie pirmojo karantino metu pasinaudojo kita paskolų priemone – apmokėtinų sąskaitų  paskolomis (ASAP), įvertinę savo finansines galimybes ir pateikę laisvos formos prašymą INVEGAI, jau nuo lapkričio mėn. gali atidėti paskolos įmokos ir palūkanų mokėjimą 3 arba 6 mėnesiams, nepriklausomai nuo to, ar paskola pradėta grąžinti ar ne.

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Informacija verslui dėl COVID-19.

 

INVEGA informacija

Atsiliepimai

Komentuoti