Kompensacijas už darbuotojų testavimą gaus platesnis ratas įmonių
Testuoti savo darbuotojus ir už tai gauti kompensacijas galės visas smulkusis ir vidutinis verslas – panaikinta sąlyga, kad kompensacijos būtų mokamos tik tiems verslams, kurių veikla buvo uždrausta ar apribota karantino metu.
„Sulaukėme daugybės signalų, kad darbuotojų testavimas aktualus ne tik karantino metu veiklą apribojusiems verslams, bet ir tiems, kurie veikė be pertraukų. Taigi išplėsdami galimybes labai kviečiame verslus būti atsakingus ir visų mūsų labui aktyviai dalyvauti testavimo procese “, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Vyriausybei pritarus tokiam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui, kompensacijas už darbuotojų testavimą galės gauti visas smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai. Išlieka sąlyga, kad kompensaciją siekiančios gauti įmonės per pastaruosius dvejus metus turi būti nepasiekusios 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės.
Be to, verslui bus kompensuojama iki 12 eurų ne tik už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir (ar) už greitąjį antigeno testą, bet ir už kiekybinį laboratorinį serologinį tyrimą.
Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, smulkusis ir vidutinis verslas turi sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti tokius testus. Darbuotojams tyrimai turės būti atliekami reguliariai.
Kompensacijos bus skiriamos už nuo 2021 m. vasario 23 d. iki 2021 m. gegužės 31 d. patirtas tyrimų išlaidas. Dėl kompensacijų verslas kovo mėnesio pabaigoje, kai bus baigta programuoti reikiama informacinė sistema, turės kreiptis į INVEGĄ: užpildyti paraišką ir pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat reikės pateikti tyrimų išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina.
Darbuotojų testavimo kompensacijoms skiriama 30 mln. eurų. Už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas iki 12 kartų.
Greitasis testavimas leidžia operatyviai atsekti susirgimo atvejus, trumpinti kai kurių darbuotojų izoliacijos laikotarpį arba jų apskritai neizoliuoti. Greitasis serologinis antikūnų testas bei kiekybinis laboratorinis serologinis tyrimas nustato, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu, o greitasis antigenų testas parodo, ar testavimo metu asmuo serga šia liga. Antikūnų testas atliekamas ne dažniau kaip kas 60 dienų, o antigeno testas – ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų.
Visa informacija apie darbuotojų testavimo priemonę skelbiama čia: https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/darbuotoju-testavimas-del-covid-19.
Atsiliepimai