VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

GP bus taikomas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus

Vyriausybė nutarė, kad nuo gruodžio 28 d. pramoginėms kontaktinėms veikloms (koncertai, kino teatrai, kavinės, atrakcionai ir pan.) Galimybių pasas bus reikalingas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus, o neigiamas PGR arba kaupinių tyrimo rezultatas vaikams galios ilgiau – septynias dienas.

Dviejų mėnesių pereinamasis laikotarpis pridėtas tam, kad vaikai, kuriems gruodžio 28 d. arba vėliau sukaks 12 metų, spėtų pasiskiepyti ir gauti Galimybių pasą. Šis dokumentas po vakcinacijos 12–16 metų vaikams įsigalios:

  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

Be vakcinacijos, saugiai dalyvauti kontaktinėse veiklose ir gauti Galimybių pasą vaikai nuo 12 iki 16 metų galės šiais atvejais:

  • persirgus COVID-19 liga, kai diagnozė patvirtinama teigiamu PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų;
  • prieš mažiau nei 60 dienų gavus teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą (šis tyrimas vaikams nuo 12 iki 16 metų bus atliekamas valstybės biudžeto lėšomis);
  • ne anksčiau kaip prieš 7 dienas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktas PGR tyrimas arba nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių tyrimas PGR metodu ugdymo įstaigoje ir nustatytas neigiamas rezultatas.

Galimybių pasas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių iki 16 metų bus reikalingas tik pramoginėms kontaktinėms veikloms, kavinėse, restoranuose ir pan., tačiau jo nebus reikalaujama ugdymo įstaigose, per neformaliojo ugdymo užsiėmimus, išvykas su klase ir kitas su ugdymu susijusias veiklas.

Daugiau informacijos: čia

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti