VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas

Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas 2021-06 Nr. KK-AM-EJ03

PAREIŠKĖJAS

Lietuvos Respublikos teritorijoje registruoti ir jos teritorijoje veiklą vykdantys juridiniai asmenys.

 

TINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDŲ KATEGORIJOS

Įsigytos M1, M2, N1, N2 klasės tik elektra varomos transporto priemonės, kur energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio. Tik elektra varomos transporto priemonės CO2 emisija turi būti 0 g/km.

Pareiškėjas pagal einamųjų metų kvietimą paraišką gali teikti tik vieną kartą.

Transporto priemonė su tuo pačiu identifikavimo numeriu (VIN) gali būti kompensuojama tik vieną kartą;

Pareiškėjas už kiekvieną sunaikintą transporto priemonę gali gauti papildomą 1 000 eurų subsidiją tik vieną kartą.

 

SUBSIDIJOS DYDIS

4 000 eurų subsidija mokama pareiškėjui už kiekvieną naują M1 ir (ar) N1 klasės elektromobilį, nuo kurio pirmosios registracijos datos (registracijos liudijimo B kodas) kaip ji suprantama registracijos liudijimo blanke, iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos (registracijos liudijimo (I.1) kodas) kaip ji suprantama registracijos liudijimo blanke, praėję ne daugiau nei 6 mėnesiai ir yra ne ankstesnė kaip paraiškos pateikimo data.

10 000 eurų subsidija mokama pareiškėjui už kiekvieną naują M2 ir (ar) N2 klasės elektromobilį, nuo kurio pirmosios registracijos datos (Registracijos liudijimo B kodas) taip, kaip ji suprantama registracijos liudijimo blanke, iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos (Registracijos liudijimo (I.1) kodas) taip, kaip ji suprantama registracijos liudijimo blanke, praėję ne daugiau nei 6 mėnesiai ir yra ne ankstesnė kaip paraiškos pateikimo data.

Pareiškėjas norintis gauti papildomą 1000 eurų kompensaciją, turi sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir registracijos liudijimo blanke (registracijos kodas C.1=C.2) įrašytu savininku / valdytoju arba įregistruotu tik valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d. Sunaikintos transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. Pareiškėjas turi atiduoti šią transporto priemonę sunaikinti ir pagal eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles, gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą (ENTP) ir transporto priemonė turi būti išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro pagal ENTP arba nuo 2021 m. gegužės 1 d. pateikta ir patvirtinta sunaikinimo deklaracija Transporto priemonių savininkų apskaitos informacinėje sistemoje.

Maksimalus subsidijos dydis vienam pareiškėjui yra 400 000 (keturi šimtai tūkstančių) Eur.

Kvietimui bendra projektų finansavimui skiriama lėšų suma – 5 mln. Eur.

 

KADA IR KUR TEIKTI PARAIŠKAS

Paraiškos priimamos nuo 2021-06-08 08:00 iki 2021-12-31 (12:00 val), atrankos būdas tęstinis.

Paraiškas subsidijai gauti galima teikti per informacinę sistemą APVIS adresu https://apvis.apva.lt/

 

Daugiau informacijos:

https://www.apva.lt/kvietimai-teikti-paraiskas/

APVA - Deimantas Bimbiris, deimantas.bimbiris@apva.lt, tel. 8 602 84 276

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti