VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Ekonomikos ir inovacijų ministerija atveria paramos verslui duomenis

Ekonomikos ir inovacijų ministerija atveria paramos verslui duomenis, planuose – bendra paramos duomenų švieslentė

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, bendradarbiaudama su Statistikos departamentu  ir Vyriausybės strateginės analizės centru,  realiu laiku skelbs visus statistinius duomenis apie savo administruojamas paramos verslui priemones. Ateityje planuojama į vieną duomenų švieslentę sujungti visų paramą verslui skirstančių institucijų duomenis.

„Mūsų tikslas – efektyvus paramos lėšų panaudojimas, skaidrumas ir atvirumas. Todėl nuo šiol ministerijos tinklalapyje bus prieinami realaus laiko duomenys apie paramos priemones įvairiais pjūviais. Tai pirmas žingsnis link bendros visų paramą verslui administruojančių institucijų duomenų švieslentės, kuri bus paramos duomenų šalies mastu veidrodis“, – sako ekonomikos ir inovacijų  ministrė Aušrinė Armonaitė.   

Ministerijos interneto puslapyje https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/ekonomine-situacija-ir-paramos-verslui-statistika jau viešai prieinami duomenys apie subsidijas nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms: paramą gavusių įmonių skaičius ir jų veiklos pobūdis, gautų subsidijų suma, regioninis pasiskirstymas. Vėliau bus prieinami ir išsamesnių duomenų pjūviai: pagal įmonių dydį, darbuotojų skaičių ir pan.

Ministerijos tinklalapyje artimiausiu metu bus viešai teikiami duomenys ir apie visas kitas paramos verslui priemones: tiesiogines paskolas nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms, turgavietės mokesčio kompensaciją, taip pat greitu metu pradedamas teikti subsidijas nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms ir individualią veiklą vykdantiems asmenims.

Ateityje, bendradarbiaujant su Statistikos departamentu, Vyriausybės strateginės analizės centru, Valstybine mokesčių inspekcija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei kitomis institucijomis, bus kuriama bendra paramos duomenų bazė, kurioje bus teikiama informacija apie visą verslui ir visuomenei paskirstytą pagalbą. Taigi visuomenė ir verslo atstovai matys skirstomos paramos tendencijas ir tikslias proporcijas pageidaujamais pjūviais.  

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Atsiliepimai

Komentuoti