VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Rugsėjo 23 d. Anykščiuose vyks Obuolinės ir Turizmo naktis

Ieškantiems savosios obuolio puselės ir jau planuojantiems išvykas rudenį – kiekvieną rudenį obuoliais pakvimpantis miestas kviečia kalendoriuose pasižymėti artėjančią progą švęsti derlių ir gyvenimo saldumą. Rugsėjo 23 d. Anykščiuose vyks Obuolinės ir Turizmo naktis.

   Šiai vasarai nepagailėjus kontrastų, atslūgus atostogų pramogų karštinei, nejučia imame ilgėtis aksominės rudens ramybės. Anykščiuose ruduo keliautojams atveria kitokių atostogų ir kelionių pradžią – itin romantišką rudeninio turizmo etapą. Tereikia šiltesnio rūbo ir smagaus nusiteikimo.

   Miestelėnų išradingumu, ūkininkų ir amatininkų įvairove, gera nuotaika ir kurorto romantika įkrauta intensyvi programa įtrauks vietinius ir svečius iki pat vėlaus vakaro. Pirmą dienos pusę Anykščiai švęs skaičiuodami ir ragaudami obuolių derlių – šiemet, kaip niekad, gamtos pagailėtą, šalnų nenukąstą ir audrų nepaliestą. Seniausioje lietuviškoje gastronominėje knygoje Liudvikos Didžiulienės-Žmonos, gyvenusios Padvarnininkuose, Anykščių rajone, 19 a. aprašytas obuolių sūrio receptas krašto gamintojų pastangomis atgyja pritaikytas šiuolaikiniam skoniui. Obuolių pyragai, vaikų mėgstami traškučiai, vaisinukai, sveikuolių giriamas obuolių sidro actas ir, žinoma, legendinis obuolių vynas – šventėje turėsite progų susipažinti su gurmaniška mūsų gastronomijos istorija.

   Prisiskanavus obuolinių gardėsių norėsis pajudėti − šeštadienio pavakarę prasidėsianti Turizmo naktis vilios lankytojus įdomiomis patirtimis, žygiais ir susitikimais, taip primenant miesto svečiams apie galimybes keliauti ir ilsėtis šiame gamtos ir istorijos dosniai apdovanotame krašte ištisus metus.

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

Sekite naujienas! Tikslią programą ir lankytojų laukiančias staigmenas skelbs Anykščių rajono savivaldybė bei Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras.

Atsiliepimai

Komentuoti