VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Apribojimai verslui sugriežtinto karantino laikotarpiu

Apribojimai verslui sugriežtinto karantino laikotarpiu

Nuo  gruodžio 16 d., sugriežtėjus karantino sąlygoms, Vyriausybės priimtu nutarimu įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti itin blogėjančią pandemijos situaciją.  

Šiuo sugriežtinto karantino laikotarpiu – iki  2021 m. sausio 31 d. – veiklą gali vykdyti parduotuvės (įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centuose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas. Taip pat galima maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose. 

Maisto prekių parduotuvėmis yra laikomos prekybos vietos, kuriose didžiausią asortimentą sudaro maisto prekės, gėrimai ir tabako gaminiai. Tos parduotuvės, kurios prekiauja daugiausia ne maisto prekėmis, neturėtų būti laikomos maisto prekybos vietomis arba jose turėtų veikti tik tie skyriai, kuriuose prekiaujama maistu. 

Parduotuvėse, įskaitant ir esančias prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nėra draudžiama, turi būti užtikrinamas 15 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. Taip pat turi būti užtikrinamos kitos nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija atkreipia dėmesį, kad visų prekių prekyba galima internetu, taip pat su klientu kontaktuojant telefonu, socialiniais tinklais. Tokiu atveju, laikantis visų higienos reikalavimų, prekės turi būti pristatomos į namus arba atsiimamos atsiėmimo punktuose. Atsiskaityti už prekes galima tiek grynaisiais pinigais, tiek kortele. 

Svarbu pažymėti, kad tam tikros paslaugos, kurios nėra uždraustos, gali būti teikiamos, kai užtikrinamas ne ilgesnis kaip 15 min. kontaktas su klientu – tai yra tokios paslaugos kaip remonto, valymo, taisymo, serviso, šunų kirpyklų paslaugos. Tačiau ši taisyklė negalioja paslaugoms, kurios šiuo metu dėl sugriežtinto karantino yra uždraustos,  t. y. grožio paslaugų teikimui, pramogų, laisvalaikio paslaugoms, taip pat baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, sporto klubų, nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuomos, subnuomos ar panaudos, skirtos privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, paslaugoms ir kitoms veikloms. 

Šiuo metu galima teikti tokias paslaugas kaip medicininės reabilitacijos ir kitas būtinosios medicininės pagalbos paslaugas, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugas, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, advokatų teikiamas teisines paslaugas, finansines paslaugas ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu, taip pat apgyvendinimo paslaugas, kurios teikiamos apgyvendinant viename kambaryje ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.  

Šių paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos. 

 

Eimin informacija

Atsiliepimai

Komentuoti