VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Paskui skulptorių

Parsiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
4.6 km
4 val.
9
Maršruto danga
80% Asfaltas
20% Miško kelias

Pasaulio Anykštėnų Bendrija kartu su Anykščių menų centru kviečia pasivaikščioti po Anykščius, aplankant žymaus, Anykščiuose gimusio ir augusio skulptoriaus, Romualdo Inčirausko metalo plastikos kūrinius. Kūriniai subtilūs, kartais kiek netikėti, bet visuomet nuoširdūs, palikti menininkui svarbiose vietose. Pirmieji ženkliukai autoriaus iniciatyva atsirado 2018 metais, ir jau spėjo išaugti į nemažą savotiško „meninio vandalizmo“ projektą.

Dailininkas, metalo skulptorius, medalininkas R. Inčirauskas už savo kūrybą yra gavęs ne vieną apdovanojimą, o 2019 m. už meno iniciatyvas Anykščiuose jis apdovanotas Pasaulio anykštėnų bendrijos medaliu. R. Inčirausko medaliai suartina vaizduojamąją ir taikomąją dailes, peržengdami tradicinio medalio rėmus. Metalo plastikoje jis dažniausiai naudoja aliuminio, bronzos ir spalvoto emalio derinį. Derindamas reljefus su skulptūrinėmis formomis, taikomosios dailės objektais, architektūros elementais, jis suformuoja naujų rūšių medalius. Nuo 2001 m. iki šiol jis yra Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojas, 2002–2010 m. buvo docentas, nuo 2010 m. – profesorius.

Pažintinį pasivaikščiojimą reikėtų pradėti nuo Anykščių senamiesčio. Sekdami skulptoriaus R. Inčirausko paliktais „pėdsakais“ ne tik pasižvalgysite po vaizdingą miestelį, bet ir susipažinsite su pačiu skulptoriumi ir jo kūriniais, kurie yra pasislėpę kiek primirštose vietose ir laukia, kol bus atrasti. Kiekvienas ženkliukas yra ypatingas ir turi savo unikalią istoriją, kuri atspindi menininko jautrumą tai vietai. R. Inčirauskas palikdamas šiuos ženklus tarsi įamžina brangų vaikystės prisiminimą ir miesto istorijos nuotrupas.

Linkime gerai praleisti laiką ir pasidžiaugti Anykščių gamtos grožiu.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė, skirta Lietuvos ir užsienio vartotojui susipažinti su Anykščių rajone esančiais reikšmingais ir unikaliais kultūros paveldo objektais bei žymiais žmonėmis. Norėdami išbandyti žaidimus parsisiųskite išmaniąją programėlę: