VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Mikierių atodanga

Gamta

Kontaktai

Tai viena vaizdingiausia Šventosios upės slėnio vieta, traukianti tiek turistus, tiek atodangą tyrinėjančius mokslininkus.

Teigiama, jog Šventosios slėnis pra­dėjo formuotis maždaug prieš 10 –12 tūks­tančių metų. Per paskutinįjį apledėjimą ji sugebėjo pragraužti visą Mikierių apy­linkėse buvusią smėlingų – žvirgždingų nuo­gulų storymę (beveik 20 metrų storio) ir net po jomis esantį moreninį priemolį. Vėliau, besistumdydama į šonus, ji plati­no slėnį ir formavo terasines aikšteles. Mikierių apylinkėse didžiausią Švento­sios slėnio dalį užima pirmoji terasinė aikštelė, kurios plotis vietomis siekia iki pusės kilometro. Kirsdama smėlingas nuogulas, čia Šventoji iki galo praplėtė savo kilpas. Todėl ties Mikieriais upės vingiai yra platus, apvalūs, vietomis net baigia susijungti. Vingiuose pasi­taiko net priešsrovių. Apibūdinant upių vagas, naudojamas toks terminas — vingiuotumo koeficientas. Tai štai, lyginant su kitomis Šventosios dalimis, ties Mikie­riais šis koeficientas pats didžiausias — 2,14.

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Em
  Emilija
  2023-07-10

  Įspūdingas vaizdas akims ir sielai, norisi gėrėtis ir grožėtis.

 • Vi
  Vietinis
  2022-02-09

  Laikas ištaisyti klaidą. Šią atodangą reikia vadinti ne Mikierių atodanga, o Šilagalių atodanga. Ši Šventosios kilpa ir atodanga yra ties Šilagalių kaimu, jo pietinėje dalyje, o ne Mikierių. Mikierių kaimas yra už kokių 2 km. Neklastokime duomenų.

 • Va
  Valentinas
  2022-02-09

  Nuostabi vietelė. Tokios kitos Lietuvoje tikrai nėra. Verta atvažiuoti ir pasigrožėti.

 • Da
  Dalė
  2020-07-13

  Graži vieta,bet kelias iki jos baisus.

 • Vi
  Visit
  2018-10-12

  Reikalingos koordinatės arba nuoroda į žemėlapį