VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Kavarsko Šv. Jono krikštytojo šaltinis

Gamta

Kontaktai

Legendomis apipintas, neva stebuklingas gydomąsias galias slepiantis Šv. Jono šaltinis, tai gaivaus tyro vandens versmė kalnelio viršuje prasigraužusi net 134 metrus nuo Šventosios upės vagos lygio. Švenčių dienomis Šv. Jono šaltinis ir nuostabios jo prieigos tampa kavarskiečių susibūrimų vieta.

Turbūt vienintelis Lietuvoje (o gal ir plačiau) šaltinis, kuris savo vėsiu (ne tik neapsakomai tyru bet, kaip manoma, ir šventu!) vandeniu pripildo šalia specialiai įrengtą betoninį, daugiau nei 3m. gylio baseiną!
Šaltinis nuo Šventosios upės lygio į kalno viršų savo vagą tiesia net 134 metrus. Tai audrino ne tik mūsų protėvių vaizduotę, bet išlieka didžiule paslaptimi ir šiais laikais. Beje, Lietuvoje dar ir dabar išlikusi tradicija per vasaros šventes (Joninės, Rasos, Kupolių) versmes išpuošti gėlių vainikais.
Šaltinis yra Kavarsko miestelyje. Išskirtinė vieta, išskirtiniai pojūčiai. Tvirtinama, kad išsimaudžius šiame vandenyje, jūs atjaunėsite bent 5 meteliais. Daugelis stabteli, kad parsivežti šio magiško vandens namo – sako, nuostabiausia kava verdama tik jo pagrindu. Beje – net ir karštą vidurvasario dieną baseino vandens temperatūra išlieka apie 6-8 laipsnius Celsijaus. Tai patvirtina begalės monetų ant baseino dugno – vaikai nesiryžta nerti surinkti

Atsiliepimai

Komentuoti