Apie mus

Kadaise A. Vienuolis-Žukauskas savo Anykščių padavimuose pasakojo, kad ant Kalitos Kalno gyvavo dvaras, priklausęs galingam bajorui Nykščiui ir jo šeimai.  Pasakojo, kaip vakarais nusileidusi Kalitos kalnu jauniausioji bajoro marčia Ona raudodavo dėl išėjusio į mūšį vyro. Gailiomis ašaromis ji pripildė Anykštos upelio vagą, o galų gale atidavė Anykštai ir savo gyvybę sužinojusi, kad mylimas vyras žuvo mūšyje. Romantiška ir kartu, graudžia legenda apipintas Kalitos kalnas. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad net ir šiandien vakarais ant Kalitos kalno galima išgirsti bajoraitės Onos raudą, o vėlinių naktį jos vaiduoklis klaidžioja po kalno papėdę ir ieško pradingusio bajoraičio.

 Šiandien Kalitos kalnas garsėja savo rogučių ir slidinėjimo trasomis. Ne vienas čia atkeliauja papramogauti. Daugelis iki šių dienų nežino, kad Kalitos rogutės- tai ne tos rogutės, kuriomis važinėjamasi žiemą, o atrakcionas panašus į amerikietiškus linksmuosius kalnelius. Svajojantys pasivažinėti amerikietiškais kalneliais ir neturintys laiko, ar negalintys išvažiuoti į užsienio šalis, atkeliauja ant Kalitos kalno patirti tokių pačių ekstremalių pojūčių ir neišdildomų įspūdžių, kokius gali patirti tik ant linksmųjų kanelių. Tai puiki pramoga visai šeimai ir gerų emocijų užtaisas Jūsų atostogoms!

Žiemą ant Kalitos kalno renkasi slidininkai ir snieglentininkai. Čia paruošiamos skirtingo sudėtingumo trasos, į kalną kelia keltuvai. Vakarais įjungiamas apšvietimas ir slidinėjimas tampa romantišku.

Kalitos kalnas - pramogos visus metus!

Kontaktai

Pramogų ir sporto centras "Kalita"

Adresas: Kalno g. 25, Anyksciai, LT-29117 Lietuva

Informacija ir bilietų kasa:  (8-381) 78144

El. paštas: info@kalitoskalnas.lt

Partneriai