VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Anykščių bendruomeninio ir socialinio verslo bei paslaugų klasteris

ANYKŠČIŲ BENDRUOMENINIO IR SOCIALINIO VERSLO BEI PASLAUGŲ KLASTERIS

Vieta: Tilto g. 1, Tilto g. 2, Tilto g. 3, Anykščiai

1 rezidentas/ Tilto g.1, Anykščiai.  VšĮ „Širdžių metas“. Organizuoja  edukacijas, vykdo neformalųjį  švietimą, organizuoja tekstilės  ir popieriaus gaminių gamybos procesą bei eksponuoja gaminius, veda kūrybines dirbtuves.

2 rezidentas/ Tilto g. 3, Anykščiai. Ūkininkas Ramūnas Daugelavičius vykdo prekybą savo užaugintomis bei Anykščių rajono apylinkėse surinktomis žolelėmis bei originalios sudėties kavomis, tokiomis kaip gilių, kiaulpienių , varnalėšos šaknų, erškėtuogių kauliukų ir kt. rūšies kavomis. Veda edukacijas arbatos, kavos gėrimo.

3 rezidentas/ Tilto g. 2, Anykščiai.VšĮ „Šeimos idėjų centras“, būdama nevyriausybine organizacija, teikia socialines paslaugas vaikams, šeimoms, proto / psichikos negalią turintiems asmenims. Nuo 2021 m. ši įstaiga pradėjo teikti švietimo paslaugas ir tapo organizacija, kuri įkūrė  nevalstybinę pagrindinio ugdymo mokyklą. Patalpas, esančias Tilto g.2,  jie naudoja, kaip erdves darbui su klientais ir partneriais (paslaugų gavėjais ir artimaisiais, savivaldybių atstovais, švietimo ir socialines paslaugas gaunančių vaikų tėvais ir kt.).  Jie teikia švietimo paslaugas, tokias kaip nevalstybinė bendrojo ugdymo Šventosios upės mokykla.  Jie vykdo užsiėmimus, paskaitas, mokymus vaikams, tėvams, šeimoms ir kitiems asmenims.

 4 rezidentas/ Tilto g. 2, Anykščiai. VšĮ „ Sielos sala“ bendradarbiaus su asociacija Jurdziko bendruomenė ir VšĮ „Šeimos idėjų centras“, todėl daugelis „Sielos salos“ veiklų persipins su partnerių veiklomis. VšĮ „Sielos sala“ buvo įkurta 2020 metais projektinei ir bendruomenės neformalaus švietimo veiklai vykdyti. Nuo tada iki dabar yra organizuojamos vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų stovyklos, kursai, mokymai ir edukacijos. Įstaigos  vadovė yra neformalaus ugdymo ir sveikatos srities specialistė, būsima menų (šokio-judesio) terapeutė, tad tikrai atsiras reguliarių edukacinių ir terapinių sveikatos gerinimo užsiėmimų. Kaip klasterio nariai jie organizuoja renginius, skirtus pasaulėžiūrai praplėsti, susitikimus su svečiais ir vietiniais įdomiais žmonėmis, keliautojais, kulinarais, muzikantais, menininkais. Organizuos  kino vakarus, kuriose bus demonstruojami meniniai, dokumentiniai, trumpametražiniai kino seansai, kurie vyks su  diskusijomis. Vyksta mokymai profesiniams įgūdžiams praplėsti, lavinti bendravimo ir socialinius įgūdžius, emocinį ir socialinį intelektą, ugdomojo vadovavimo susitikimai ir atviros diskusijos su mentoriais, kursai darbo ieškantiems jaunimui ir suaugusiems, konferencijos. Organizuojami sveikos gyvensenos seminarai, paskaitos, kursai. Vyksta susitikimai alternatyvaus švietimo ir moderinios mokyklos tematikomis. Yra galimybė susipažinti su holistine medicina ir sveikata, vyksta susitikimai su alternatyvios medicinos ir holistinių terapijų profesionalais, terapeutais, gydytojais ir mokslininkais. Tilto g. pastatų komplekse vyksta rytiniai jogos ar kitos mankštos užsiėmimai, meditacija, šokio-judesio terapijos užsiėmimai, menų terapijų sesijos grupėms, dirbtuvės, paskaitos, forumai ekologijos ir perdirbimo tematikomis. Ši įstaiga organizuoja susitikimus su biodinaminio ūkio, gamtinės žemdirbystės ir kito dirvožemį bei gamtinius resursus tausojančio būdo auginti įvairias gėrybes profesionalais, specialistais. Patalpose veikia ir muzikos dirbtuvės – jam session su muzikantais, bendrakūrybiniai muzikos vakarai įvairiomis formomis: būgnai, perkusija, plokštelės, tradiciniai ir netradiciniai instrumentai ir pan. Tilto g. komplekse  groti galės kiekvienas norintis ir galintis.

5 rezidentas/ Tilto g. 2, Anykščiai. Lina Timukaitė  - keramikė. Ji įkūrti ne tik keramikos studiją, bet ir organizuoti edukacijas, užsiėmimus  jaunimui.

6 rezidentas/ Tilto g. 3, Anykščiai. MB „Atlantų slėnis“ yra jauna (gyvuoja nepilnai metus) įstaiga. Šios įstaigos darbuotojai planuoja dirbti dviem kryptimis – tai paslaugų ir produktų. Įstaiga siūlys teikti sveikatingumo renginių ir mokymo organizavimo paslaugas verslui ir visuomenei. Sveikatingumo renginių srityje įmonės įkūrėja dirba jau nuo 2016 metų, bendrai renginių organizavimo srityje aktyvi nuo 1995 metų. „Atlantų slėnis“ savo veiklose derins sveikatos ir prasmingo, ugdančio laisvalaikio praleidimo kriterijus. Taip pat įstaiga siūlys verslui pagaminti kokybišką reklamos bei verslo dovanų produkciją, tikslinius vardinius suvenyrus ir firmines dovanas, maksimaliai naudojant ekologiškas, perdirbtas medžiagas. Įstaiga planuojama rengti ir įvairių autorinių darbų lietuvių kūrėjų kūrybos pristatymus, temines edukacijas, gaminių degustacijas ir panašius pristatymus. Kartu su ūkininku Ramūnu Daugelavičiumi įkurs nedidelę parduotuvėlę su išskirtiniais vietinių ir regiono menininkų, dizainerių ir amatininkų darbais, kita išskirtine kokybiška lietuviška produkcija, taip pat sveikais veganiškais užkandžiais ir nealkoholiniais gėrimais. Prie sveikos gyvensenos skatinimo jie prisidės prekiaudami sveikais ir natūraliais maisto produktais, pagamintais iš natūralių medžiagų, ingredientų, nenaudojant kenksmingų žmogui ir be jokių  chemikalų.

7 rezidentas/ Tilto g. 3, Anykščiai. A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus organizuoja įvairaus pobūdžio renginius, kurių metu pristatoma Anykščių rajono istorija, istorinės asmenybės. Būdamas Klasterio nariu, A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus  Klasterio struktūroje numato realizuoti šias veiklas:

- organizuoja XX a. Anykščių verslo, muzikinės kultūros ir bendruomeninės veiklos pristatymą pastatų komplekso istorijos kontekste;

 - pagerbiant Anykščių verslininko Jono Karvelio (1877–1980) atminimą, telkia asocijuotas verslo institucijas jų veiklai ir jų narių laisvalaikiui organizuoti klasterio kontekste ir patalpose;

 - suteikia galimybę klasterio nariams pažinti ir kūrybiškai panaudoti Muziejaus saugomas materialiojo ir dokumentinio paveldo vertybes, pagal poreikius pateikia klasterio narių veikloms istorines dokumentines žinias bei ikonografinę žaliavą;

-  rengia Šventosios pakrantės muzikos renginių ciklą – būsimąjį festivalį „Muzikiniai pašnekesiai prie Šventosios“, buriant profesionaliosios muzikos atlikėjus bendruomeninėje laisvalaikio erdvėje, pristato kurorto muzikinę tradiciją;

- parengs specialias edukacines programas, atspindinčias Tilto gatvės pastato Nr. 2 muzikinės kultūros paslaptis ir Anykščių miesto raidą XX amžiuje, jas pagal poreikį pristatys klasterio patalpose;

- veiklas klasterio komplekse integruos į bendrą Muziejaus viešinamų veiklų kontekstą ir adresuos suformuotai tikslinei auditorijai.

8 rezidentas/ Tilto g. 3, Anykščiai. Anykščių „Naujų vėjų“ bendruomenė  organizuoja įvairias veiklas: susirinkimus, mokymus, užsiėmimas bei renginius, į kurios kviečia tiek anykštėnus, tiek rajono svečius. Jie organizuoja tokius renginius, kaip: lygiadienio šventė,  prieškalėdinis renginys, gatvės muzikos diena, kvapų terapija,  jogos užsiėmimai, Blusturgis,  Mastermind, vilnos vėlimo kursai, šiaudinių sodų rišimo užsiėmimai,   senovinių patiekalų gamyba ir kt.

9 rezidentas/ Anykščių menininkų asociacija.

10 rezidentas/ Anykščių Rajono Ūkininkų Sąjunga.

11 rezidentas/ Anykščių rajono vietos veiklos grupė

12 rezidentas/ Simona Ismailovaite