VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Kviečiame registruotis į tautinio paveldo konferenciją Anykščiuose

Sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir amatų centras jau gruodžio 9 d. bus apdovanoti metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ Anykščių menų inkubatoriuje.

 

Norinčius dalyvauti šiame renginyje kviečiame iki gruodžio 7 d., 16 val., registruotis čia. Išankstinė registracija yra būtina.

 

Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra gruodžio 9 d. kviečia visos Lietuvos amatininkus atvykti ir dalyvauti konferencijoje, skirtoje atkreipti dėmesį į tradicinių amatų puoselėjimą, išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms.

Tautodailininkė Marija Liugienė pasidalins savo įžvalgomis apie šiaudinių sodų pynimo tradicijos išsaugojimo svarbą bei populiarinimą už Lietuvos ribų. Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė Regina Lukminienė pristatys šio etninio regiono iššūkius saugant ir perduodant tradicijas. Švenčionių krašto patirtimi saugant ir puoselėjant vietos amatus dalinsis Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė.

Laukia linksma šeimininkų – anykštėnų padėka su Živile Žarskute, Respublikinio pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ Druskininkuose 2021 metais – laureate. Liūdėti neleis ir  ansambliai: tradicinių kanklių – „Laumakė“ bei folkloro – „Valaukis“.

Konferencijos dalyviai kviečiami aplankyti ir šalia veikiantį praėjusių metų konkurso nugalėtoją – Anykščių rajono tradicinių amatų centrą.

 

Konferencijos darbotvarkė yra čia.

Kontaktinis asmuo: Viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus specialistė Samanta Kazlauskaitė, tel. +37066350045, el. paštas s.kazlauskaite@litfood.lt

 

https://zum.lrv.lt/lt/news/view_item/id.20303

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti