VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Ką svarbu žinoti dėl koronaviruso?

Koronavirusui būdingi į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. 

Jei simptomai pasireiškė keliaujant teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje – Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai) ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais tose šalyse, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas. Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuoti lėktuvo įgulą.

Jei žmogus nekeliavo teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, tokiu atveju pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nekeliavus į Kiniją ir teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant minėtų simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

 

Siekiant gyventojams apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių:

- dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu

- neliesti rankomis veido ir akių

- laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę)

- laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius)

- vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys

- įmonėse, organizacijose sustiprinti patalpų vėdinimą

- rekomenduojama patalpas vėdinti sudarant skersvėjį

- svarbus patalpų bei kitų paviršių valymas drėgnu būdu

Koronavirusas ranku plovimas

 

Specialistų teigimu, efektyviausios priemonės koronaviruso prevencijai yra konsultacijos ir grįžusiųjų socialinių kontaktų vengimas (saviizoliacija).

Gyventojai, norintys apie koronavirusą sužinoti daugiau išsamesnės informacijos gali kreiptis į veikiančią karštąją liniją telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

Nuolat atnaujinamą informaciją internete rasite paspaudę nuorodas:

http://www.ulac.lt/lt/covid-19-isplitimas     

Sveikatos apsaugos ministerijos puslapis http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma

Užsienio reikalų ministerijos informacija dėl kelionių  http://keliauk.urm.lt/lt/

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos http://nvsc.lrv.lt/ 

Atsiliepimai

Komentuoti