Informacija norintiems gauti leidimą-higienos pasą

Verslas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad nuo 2018 m. sausio 30 d. įsigaliojo nauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Dėl statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašo redakcija, patvirtinta LRV 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178.
Šiais teisės akto pakeitimais siekiama palengvinti verslui, numatant išimtis patalpų paskirčiai, kuriems vykdomai veiklai reikalingas leidimas-higienos pasas. Nutarimas supaprastina veiklos pradžią tik šioms Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatyme numatytoms veiklos rūšims, kurioms reikalingas leidimas-higienos pasas: vykdantiems ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros ir kitos asmens sveikatos priežiūros, ikimokyklinio, bendrojo lavinimo, vaikų neformaliojo švietimo mokyklų, stacionarių suaugusiųjų globos ir slaugos, stacionarių vaikų ir jaunimo globos ir slaugos įstaigų veiklą; teikiantiems grožio, soliariumų, sporto klubų, pirčių, saunų ir skalbyklų paslaugas bei užsiimantiems kosmetikos gaminių (kvepalų ir tualeto priemonių ) gamyba.
Sudarytos palankesnės sąlygos pradėti verslą gyvenamosios paskirties pastatuose ar patalpose, nepakeitus paskirties, nedarant žalos patalpų bendrasavininkams ir gyvenamajai aplinkai, nepažeidžiant trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų, pvz.: kosmetikos gaminių gamyba užsiimantys ūkio subjektai galės pradėti verslą gyvenamosios paskirties patalpose, jei šią veiklą vykdys ne daugiau kaip 5 žmonės ir nenaudos potencialiai pavojingų įrenginių (tai darbo priemonės – mašinos, įrengimai, aparatai, prietaisai) ir kiti įrenginiai, kuriuos naudojant kyla pavojus darbuotojų ir kitų žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai ar turtui. 
Atkreipiame dėmesį, kad ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pradinio ugdymo veiklai skirtos patalpos turi būti įrengtos ne aukščiau kaip 2-ajame pastato aukšte gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose (viešbučių, administracinė, prekybos, kultūros, poilsio, paslaugų).
Teisės aktas išimčių nenumato tik: ligoninių, profesinių ir aukštųjų mokyklų ugdymo veikla užsiimantiems ūkio subjektams bei apgyvendinimo (viešbučių, motelių, svečių namų, kurortų sanatorijų, kurortų reabilitacijos centrų, kempingų, turizmo centrų, poilsio namų, jaunimo nakvynės namų), baseinų, žmogaus palaikų laidojimo, kremavimo, balzamavimo paslaugas teikiantiems ūkio subjektams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus informacija

Atsiliepimai

Komentuoti