"Susipyko"

Menas

Rugpjūčio 4 d. 14 val., Arklio muziejaus lankytojus į klojimo teatrą sukvies Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro aktoriai, kurie parodys komediją pagal Kazimierą Čiplį - Vijūną "Susipyko". Režisierė - Jurga Švagždienė.

Kunigas, dramaturgas Kazimieras Čiplys, slapyvardžiu Vijūnas, tarpukariu išleido keliolika scenos vaizdelių - švietėjiškų, didaktinio turinio mėgėjiškos dramaturgijos veikalėlių. Kaip ir daugelyje kitų jo kūrinių, pjesėje „Bobutės susipyko“ vaizduojamas 1936-ųjų Lietuvos kaimas, tačiau joje gvildenamos temos ir dabar atrodo gana aktualios. Žiūrėdami į sceną šiandienos žiūrovai gali pasijusti tarsi žvelgtų į veidrodį: kaip ir anuometiniame kaime, šiuolaikiniame pasaulyje žmonės neretai vadovaujasi gandais, skleidžia apkalbas, iš menko nieko geba nulipdyti didžiausias problemas.
Miežiškiečiai pjesę kiek pakeitė, pavyzdžiui, pykstasi spektaklyje ne bobutės, tačiau konfliktai nuo to netapo mažiau ryškūs ir... juokingi. Smagias situacijas komedijoje keičia „gyva“ liaudiška muzika ir, žinoma, viskas baigiasi gerai.

Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro spektaklis "Susipyko".
Režisierė Jurga Švagždienė.

Rugpjūčio mėn. 4 d., 14 val., Arklio muziejus, Striukų etnografinės sodybos klojimas.

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių kultūros centras, Lietuvos kultūros taryba.

--