Medžių lajų takas

Medžių lajų takas

Muziejai

www.lajutakas.lt

Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Medžių lajų tako kompleksas buvo atidarytas 2015 metų rugpjūčio 7 dieną. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kompleksą sudaro: informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas. Statinio architektai: Alvydas Mituzas, Arvydas Gudelis, Andrius Dirsė. Originalus architektūrinis sprendimas: apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų.Medžių lajų tako kompleksas yra Anykščių šilelyje. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas. Jis 1858–1859 metais parašė poemą „Anykščių šilelis“. Keliaujant Medžių lajų taku Jus lydės ištraukos iš „Anykščių šilelio“. Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmenimi.

Pageidaujantys lankytojai gali užsisakyti pažintinę programą „Anykščių šilelis: miškas kitaip“ (paslauga teikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis).

Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 metrai. Čia galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus… Medžių lajų tako statyboms sunaudota 395 tonos metalo ir 1500 m3 betono. Medžių lajų tako kompleksą administruoja Anykščių regioninio parko direkcija.

Paslaugos

Pažintinė programa "Miškas kitaip"

Pažintinė programa medžių lajų take "Miškas kitaip" 

Keliaudami Medžių lajų tako komplekso maršrutu su Muziejaus gidu, atrasite atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir sužinosite įdomių faktų apie mišką, jo augmeniją bei gyvūniją, medžių simboliką, išgirsite legendas, pažinsite Puntuką – gamtos ir kultūros paminklą, legendomis apipintą akmenį. Tik čia išgirsite, kaip Anykščių šilelyje skamba Antano Baranausko „Anykščių šilelis“. Programos pabaigoje laukia viktorina, o aktyviausi dalyviai bus apdovanoti.

Šalia didžiųjų, dešimtis tūkstančių hektarų plotą apimančių Lietuvos girių Anykščių šilelis – tik vienas nedidelis miškas, vos 1,5 tūkst. hektarų besidriekiantis. Nedidelis, tačiau poeto Antano Baranausko taip apdainuotas, taip išgarsintas, kad Lietuvoje sunku sutikti žmogų, šiame šilelyje nebuvusį.

Nuo 2015-ųjų rugpjūčio, žengdami Medžių lajų taku, Anykščių šilelį galite pažinti kitaip. Išties, miškas – tai ne tik medžiai, teikiantys medieną. Miškas – tai ir uogos, ir grybai, ir medžiojamieji žvėrys, ir vaistažolės, ir sveikatą gerinanti atgaivos vieta.

Miškas – žmogaus egzistencijos pamatas. Nuo seniausių amžių miškas turėjo ypatingos reikšmės lietuvio gyvenime: tūkstančius metų miškai lietuvį ir rengė, ir maitino, ir gydė, ir nuo priešų slėpė... Pagaliau ir šiiandien į mišką kaip į šventovę einame susikaupti, nusiraminti, pasisemti jėgų ir išminties.

Pažintinės programos trukmė 1–1,5 val., išankstinė registracija tel. 868453736

Kaina – 4 Eur, mokiniui, studentui, pensininkui – 3 Eur.

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Ri
  Rimas
  2018-10-21

  Labai gerai, kad nėra šunų.

 • To
  Tomas
  2018-10-18

  Valio, kad negalima su sunimi. Viskas apsysiota apkakoya butu. Saunuoliai!

 • Pe
  Petras
  2018-10-14

  Tai reikia pasiskambinti pries atvystant. Uzduoti jums rupimus klaudimus pries atvykstant.

 • La
  Lankytojas
  2018-10-14

  Gerai, kad perskaičiau komentarą, nes mes irgi planavome atvažiuoti su šuniu ir pasivaikščioti ir tik iš komentaro sužinau, kad su šunimis negalima. Apgailėtina, negi sunku parašyti ir akcentuoti.

 • Al
  Algirdas
  2018-10-14

  Labai labai nepatiko, atvažiavus prakeiktus 80+ km sužinau kad negalesiu apžiūrėti tako nes turiu kartu šunį. Visiška gėda ir žmonių laiko gaišinimas. Puikiai padirbėta...