„Nešė velnias akmenį...“

Kalėdos

Edukacinė programa „Nešė velnias akmenį...“

Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Šventosios upės stūkso antras pagal dydį, labiausiai lankomas Lietuvoje akmuo Puntukas.

Puntukas iš kitų riedulių išsiskiria ne tik kaip gamtos paminklas, bet ir tuo, kad jame iškalti lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, perskridusių Atlanto vandenyną, testamento žodžiai, skirti visiems lietuviams, visai mūsų ainijai.

Puntukas išgarsintas ir meniniu žodžiu – apie jį vaizdingai rašė iškilūs Anykščių krašto kūrėjai Antanas Baranauskas, Bronė Buivydaitė, Teresė Mikeliūnaitė, Antanas Biliūnas...

Tikslas – skatinti mokinius domėtis Puntuko akmens, kaip lankytino kraštovaizdžio paveldo objekto, atsiradimo istorija, mitologine kilme, literatūrinių pasakojimų apie jį įvairove.

Uždaviniai - pasakojant Puntuko akmens atsiradimo istoriją, pristatyti reikšmingiausius literatūros kūrinius, susijusius su šiuo akmeniu, atraktyvia edukacijos forma įtvirtinti žinias apie Puntuką ir meninėmis priemonėmis kurti savo akmens istoriją.

 Dalyviai: 1-5 klasių mokiniai, šeimos.

Vykdymo vieta: Edukacinė programa „Nešė velnias akmenį...“ vyks Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje

Trukmė: iki 1 val. 30 min.

Data: nuolatinė edukacinė programa su išankstine registracija

Edukacinės programos turinys

 Etapai:

1) Pažintis su Puntuko akmens atsiradimo istorija „Samanotas duris atvėrus“

 2) Literatūrinių kūrinių apie Puntuko akmenį apžvalga „Nešė velnias akmenį...“

3) Klausimų-atsakymų dėlionė „Puntuko paslaptis“

4) Istorijų kūrimas ant akmenų „Spalvota akmens istorija“

 Užsiėmimų pobūdis: Teorinių, praktinių ir kūrybinių užsiėmimų metu nuosekliai atliekant skirtingas užduotis, mokiniai geriau įsisavina anksčiau išgirstą informaciją, gilina istorines žinias, mokosi dirbti komandoje, lavina pastabumą, regimąją atmintį, ugdo kūrybiškumą, meninius gebėjimus.

Priemonės: Dėlionių detalės, spalvoti pieštukai, markeriai, guašas, akvarelinis popierius ir kt. Dalyviai atsineša po vieną pasirinkto dydžio akmenuką. Kitos priemonės pateikiamos edukacinių veiklų metu.

Edukacijos vykdomos ne didesnėms nei 20 asmenų grupėms. Edukacijos kaina asmeniui 1 eur.

Registracija: tel. 8 381 51850 arba el. paštu: vaikai.avb@gmail.com

 

Atsiliepimai

Komentuoti