VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Virtualios realybės filmo bei parodos „Gyvenimas klajonėse“ pagal Jono Rimšos kūrybą pristatymas

Parodos

Liepos 12 d. 14:30 val. Anykščių Koplyčioje (Vilniaus g. 36) vyks iš Anykščių krašto kilusio dailininko Jono Rimšos darbų parodos „Gyvenimas klajonėse“, skirtos 120-osioms menininko gimimo metinėms, pristatymas.

Išskirtinę parodą Koplyčioje papildys virtualios realybės filmas, paremtas Jono Rimšos kūryba.

Filmas suteiks galimybę susipažinti su lietuvių dailininko paveikslais, saugomais Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, Nacionaliniame M.K. Čiurlionio muziejuje bei Lietuvos meno pažinimo centre TARTLE.

Nėra lietuvio, kuris būtų taip išgarsinęs savo tėvynę svetur, kaip dailininkas Jonas Rimša (1903-1978). Kai dvidešimtmetis jaunuolis patraukė laimės ieškoti į Braziliją, prasidėjo neramus jo klajūno gyvenimas: Argentina–Bolivija–Taitis – tai likimo trikampis, kuriame brendo ir tobulėjo gaivališkas J. Rimšos talentas.

Menininką traukė gamta ir senųjų inkų imperijos palikuonių gyvenimas bei kultūra. Tai pirmasis lietuvis tapytojas ieškojęs primityviosios kultūros, lietuvių tapybą praturtinęs egzotiniais motyvais, nepaprasta spalvos, ypač žalios ir raudonos jėga, ritmo galia tapyboje. J. Rimša vadinamas dailininku, nutapiusiu indėnų sielą, o jo surasta intensyvių spalvų dermė virto tropikų simboliu.

Parodą galima aplankyti nuo:

liepos 10 dienos iki rugpjūčio 10 dienos
nuo rugsėjo 11 dienos iki 30 dienos.

Lankytojus priimame nuo 10 iki 17 val. visomis savaitės dienomis.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Anykščių rajono savivaldybė.